Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Rattanowe donice będą doskonale komponować się z meblami wykonanymi z tego samego materiału. Fot. RattanArt.

Rattanowe donice będą doskonale komponować się z meblami wykonanymi z tego samego materiału. Fot. RattanArt.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 10 wrz 2014 10:15 (aktualizacja: 12 wrz 2014 09:37)

Donice i doniczki. Pomysł na ciekawą dekorację ogrodu

Donice i doniczki ogrodowe stanowią ozdobę tarasów, balkonów, ogrodów. Dzięki nim możemy stworzyć ciekawą aranżację przestrzeni, dzięki wyeksponowaniu ulubionych kwiatów i roślin.

Wybór donic jest ogromny. W zależności od stylu w jakim mamy utrzymany ogród czy taras możemy wybrać donice o geometrycznych formach, gładkie lub bogato zdobione. W zależności od wielkości tarasu czy ogrodu oraz roślin, które chcemy w nich umieszczać należy przemyśleć rozmiar doniczki czy osłonki. W mniejszych doniczkach możemy umieścić np. aromatyczne zioła, lawendę, wrzosy czy paprotki. W większych donicach bardzo dobrze prezentują się karłowe rośliny liściaste oraz iglaste. Dobrze dobrane donice mogą stanowić doskonałe dopełnienie ogrodowej kompozycji.

Jaki kolor wybrać?

Najczęściej decydujemy się na donice w neutralnych barwach: beżach i brązach. Razem z rośliną umieszczoną wewnątrz tworzą spójną, naturalną kompozycję. Jeśli chcemy ożywić naszą przydomową przestrzeń możemy wybrać donice w intensywnym kolorze, np. w kolorze fuksji, żółtym czy zielonym.

Przy wyborze doniczek warto także zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Do wyboru mamy donice ceramiczne, wykonane z tworzywa sztucznego, metalowe, rattanowe. Jeśli planujemy ustawienie doniczki w ciągu komunikacyjny wybierzmy lekkie tworzywo, odporne na wytrzymałość i stłuczenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA