Rattanowe donice będą doskonale komponować się z meblami wykonanymi z tego samego materiału. Fot. RattanArt.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Rattanowe donice będą doskonale komponować się z meblami wykonanymi z tego samego materiału. Fot. RattanArt.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
10 wrz 2014 10:15

Donice i doniczki. Pomysł na ciekawą dekorację ogrodu

Donice i doniczki ogrodowe stanowią ozdobę tarasów, balkonów, ogrodów. Dzięki nim możemy stworzyć ciekawą aranżację przestrzeni, dzięki wyeksponowaniu ulubionych kwiatów i roślin.

Wybór donic jest ogromny. W zależności od stylu w jakim mamy utrzymany ogród czy taras możemy wybrać donice o geometrycznych formach, gładkie lub bogato zdobione. W zależności od wielkości tarasu czy ogrodu oraz roślin, które chcemy w nich umieszczać należy przemyśleć rozmiar doniczki czy osłonki. W mniejszych doniczkach możemy umieścić np. aromatyczne zioła, lawendę, wrzosy czy paprotki. W większych donicach bardzo dobrze prezentują się karłowe rośliny liściaste oraz iglaste. Dobrze dobrane donice mogą stanowić doskonałe dopełnienie ogrodowej kompozycji.

Jaki kolor wybrać?

Najczęściej decydujemy się na donice w neutralnych barwach: beżach i brązach. Razem z rośliną umieszczoną wewnątrz tworzą spójną, naturalną kompozycję. Jeśli chcemy ożywić naszą przydomową przestrzeń możemy wybrać donice w intensywnym kolorze, np. w kolorze fuksji, żółtym czy zielonym.

Przy wyborze doniczek warto także zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Do wyboru mamy donice ceramiczne, wykonane z tworzywa sztucznego, metalowe, rattanowe. Jeśli planujemy ustawienie doniczki w ciągu komunikacyjny wybierzmy lekkie tworzywo, odporne na wytrzymałość i stłuczenia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH