• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
13 kwi 2016 14:42

Jak przygotować ogród na powitanie wiosny?

Stan twojego ogrodu po zimie pozostawia wiele do życzenia? To normalne. Powitanie wiosny w pełnej krasie wymaga pewnych przygotowań. Z naszym poradnikiem doprowadzisz swój ogród do świetności w kilka godzin.

Zanim przystąpisz do prac…

…sprawdź stan swoich narzędzi ogrodowych. Zobacz, jak wyglądają wszystkie Twoje łopaty, grabie i inne przyrządy, których używałeś/aś do tej pory. Być może wiele z nich nie nadaje się już do użycia. Wtedy warto zainwestować w nowe, które pomogą w efektywnych pracach ogrodowych. Elektronarzędzia nie wymagają specjalnego przygotowania do pozimowych działań – są od razu gotowe do użycia.

Pomóż trawnikowi wrócić do świetności

Jeżeli na trawie w Twoim ogrodzie znajduje się warstwa zmarzliny (powstała na skutek wahań temperatury), to jednym z Twoich pierwszych zadań powinno być jej usunięcie (poprzez bardzo dokładne wygrabienie). Ta część pracy będzie o wiele prostsza i szybsza, gdy wcześniej pozbędziesz się liści dmuchawą. W wypełnieniu tego zadania doskonale sprawdzi się również odkurzacz ogrodowy, który uprzątnie nieestetycznie wyglądające liście. Z pomocą urządzenia szybko zgromadzisz resztki w jedno miejsce, a dzięki funkcji rozdrabniania 10:1 nie będziesz musiał/a robić przerw, by opróżnić torbę. Efekt? Wartościowy materiał na Twój kompost.

Drzewa i krzewy w odświeżonej odsłonie

Trawnik to jedno, ale przecież to właśnie drzewa i krzewy stanowią kluczowe ozdoby ogrodu. Postaraj się usunąć połamane gałęzie oraz te, które wyglądają na obumarłe. Zadanie może wydawać się z pozoru trudne, ale pracę ułatwią ci odpowiednie narzędzia. Stosując bezprzewodowy sekator akumulatorowy ucięcie nawet grubszych gałęzi nie będzie stanowiło większego problemu. Pomyśl również o przycięciu końcówek na drzewach i krzewach, aby odświeżyć ich wygląd. Jeśli przytniesz je odpowiednio, to możesz liczyć na intensywnie kwitnące pączki i pędy.

Czas na porządne czyszczenie

Nie da się ukryć, że nieodłącznymi elementami naszego ogrodu są różnego rodzaju nawierzchnie (a wśród nich taras) i oczywiście meble ogrodowe. Po zimie są po prostu brudne, a tym samym niezachęcające do skorzystania. Wcale nie musisz spędzić na ich czyszczeniu wielu godzin, stosując do tego drogie i trudno dostępne środki myjące. Wystarczy Ci myjka wysokociśnieniowa, wysoka moc ciśnienia, a do tego prostota i łatwość obsługi pomogą Ci uzyskać upragniony efekt – błyszczące czystością meble ogrodowe i taras.

Oczko wodne jak nowe!

Myjki nadają się nie tylko do mycia takich nawierzchni jak kostka brukowa. Można je wykorzystać również do oczyszczenia oczka wodnego. Szczęśliwi posiadacze takiego rarytasu wiedzą, że jego pielęgnacja jest bardzo czasochłonna. Chyba, że… znowu zastosujesz myjkę wysokociśnieniową. Z jej pomocą sprawnie i bez trudu usuniesz resztki liści, gałęzi trawy, a nawet mułu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH