Fot. Grillgrrri

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Fot. Grillgrrri
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
05 maj 2014 17:29

Jak wybrać odpowiedni grill do ogrodu. Krótki poradnik

Grillowanie to prawdziwy rytuał. Jednak przede wszystkim sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych oraz pretekst do świetnej zabawy.

  1. 1. Wielkość grilla dostosowana do potrzeb

Dokonując zakupu grilla przede wszystkim musimy zastanowić się nad jego rozmiarem. W pierwszej kolejności zadajmy sobie pytanie dla jak dużej ilości osób będziemy przygotowywać potrawy. Jeżeli lubimy małe, kameralne spotkania wystarczy nam grill z niewielkim rusztem. Zwolennicy hucznych przyjęć powinni postawić na zdecydowanie większy model, na którym będzie można przyrządzić wiele potraw naraz – radzi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

Nie bez znaczenia jest również miejsce grillowania. Posiadacze dużych ogrodów chętnie wybiorą grille betonowe. Przy niewielkiej działce lepiej pozostać przy grillu tradycyjnym, który nie zajmie nam za dużo miejsca i w każdej chwili będzie mógł zostać schowany. Często wyjeżdżasz i grillujesz nad rzeką lub jeziorem? Upewnij się, że Twój grill będzie wygodny w transporcie. Postaw na mniejsze modele i grille składane.

2. Węglowy vs gazowy

Jedną z podstawowych kwestii jaką musimy wziąć pod uwagę jest paliwo na jakim będzie działać nasz grill. Na rynku znajdziemy całą bogatą ofertę zarówno tradycyjnych modeli na węgiel, jak i nowoczesnych gazowych.

Grill węglowy zapewni nam niepowtarzalny aromat i smak potraw. Jego zakup to również oszczędność dla naszego portfela. Z kolei gazowy to gwarancja szybko przyrządzonych dań. Nagrzewa się w krótkim czasie i łatwo w nim utrzymać pożądaną temperaturę.

  1. 3. Odpowiedni materiał

Dobry grill powinien być stabilny i trwały. To czy taki będzie zależy od materiału z jakiego został wykonany, zarówno korpus jak i sam rusz. Pod tym względem najlepsze są grille z żeliwa, stali nierdzewnej, emaliowanej lub chromowanej. 

Nie zapominajmy o uchwytach. Wybierzmy grilla, w którym rączki zrobione zostały z nienagrzewających się materiałów, np. dobrze zabezpieczonego drewna. Dzięki temu unikniemy niebezpiecznych poparzeń. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Hiacynta, 2016-06-27 19:38:50

    wg mnie najlepszy z grillów gazowych jest Broil King . Ogromnym atutem jest to ,ze sa tu najmniejsze łączenia między zeberkami . lepiej sie taki grill czyści . I wgl jedzenie pod ruszt nie wpada .

POLECAMY W SERWISACH