Niecodzienne zastosowania kosiarki. Fot. Krysiak Sp. z o.o.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Niecodzienne zastosowania kosiarki. Fot. Krysiak Sp. z o.o.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 maj 2018 09:44

Kosiarki - poznaj ich niecodzienne zastosowania

Jest gwarancją sprawnie i skutecznie wykonanej pracy szczególnie dla posiadaczy dużych trawiastych terenów. To kosiarka typu traktorek trawnikowy. Czy wiesz, że można wykorzystać ją także w niekonwencjonalny sposób?

Podchodzimy do tematu tych kosiarek z innej, mniej oczywistej perspektywy. Zakup kosiarki stanowi wydatek, który warto dokładnie przemyśleć – to sprzęt, który powinien służyć nam przez długie lata. Grzegorz Kowalczyk, ekspert techniczny z firmy Krysiak Sp. z o.o. radzi jak wykorzystać w pełni potencjał traktorka trawnikowego – czyli do jakich innych czynności niż koszenie, może nam się przydać kosiarka. 

Wielu ogrodników nie raz zastanawiało się, w jaki sposób najefektywniej nawieźć glebę. Zastosuj prosty trik – dołącz do traktorka trawnikowego specjalny rozsiewacz, za pomocą którego rozrzucisz nasiona lub nawóz. To podwójna dbałość o murawę – źdźbła trawy będą nie tylko idealnie przystrzyżone, ale też odżywione. Alternatywą do tego sposobu nawożenia jest mulczowanie – naturalny i bardzo ważny, choć często pomijany zabieg. Polega na rozdrobnieniu skoszonej trawy, a następnie pozostawieniu jej na glebie – zintensyfikuje jej wzrost.

Kosiarka – traktorek idealnie sprawdzi się także w roli ciągnika przyczepy. Stromy kąt wychylenia skrzyni ładunkowej ułatwia jej opróżnianie, dzięki czemu poruszenie się ze sprzętem w obrębie posiadłości przestanie być problemem. Ta możliwość okaże się szczególnie przydatna w przypadku osób posiadających duże gospodarstwa lub ogrody - usprawni przewożenie sprzętów ogrodniczych niewielkim nakładem siły – mówi Grzegorz Kowalczyk, ekspert techniczny z firmy Krysiak Sp. z o.o.

Zobacz także: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Przewożąc sprzęty, jednocześnie kosimy – oszczędzamy tym samym czas, a wykonywanie prac przebiega sprawnie i skutecznie. Okres zimowy to zwykle czas, w którym chowamy kosiarki w najgłębszy kąt.

Polecamy zastosowanie traktorka trawnikowego podczas mroźnych temperatur - w odpowiednich modelach możliwe jest dołączenie pługu, tym samym odśnieżanie będzie łatwiejsze. W okresie letnim z kolei, za jego pomocą możemy przewozić piasek - ta informacja przyda się rodzicom, którzy planują zbudowanie piaskownicy dla swoich pociech. Natomiast jesienią polecamy zamontowanie z przodu kosiarki specjalnej szczotki, która pomoże pozbyć się opadających na ziemię liści.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH