Praktyczne suszarki. Fot.  Galicja dla Twojego Domu

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Praktyczne suszarki. Fot. Galicja dla Twojego Domu
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
24 lip 2017 10:12

Lato w ogrodzie: praktyczne suszarki na pranie

Pranie robimy wszyscy, ale tak naprawdę od wielu lat piorą za nas głównie automatyczne pralki. My zaś najwięcej czasu poświęcamy na rozwieszanie mokrej bielizny i jej złożenie.

Z suszeniem można sobie łatwo poradzić, niezależnie od tego, czy dysponujemy odrębnym pomieszczeniem na pralnię i suszarnię, czy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, gdzie miejsce na pralkę musimy wygospodarować w łazience. Pomogą nam w tym tradycyjne rozkładane suszarki. Właśnie funkcja składania sprawia, że gdy nie są potrzebne, nawet na najmniejszym metrażu znajdziemy miejsce do ich przechowania – na przykład za zasłoną lub sofą. Zależnie od pory roku i warunków atmosferycznych możemy korzystać z nich w pomieszczeniach, na balkonie lub w ogrodzie, dowolnie je ustawiając. Gdy suszymy pranie na zewnątrz, zyskujemy dodatkowo jego świeży zapach. 

Suma długości prętów dwupoziomowej suszarki Mila to aż 24 metry, zmieścimy więc na niej pranie licznej rodziny. Warto zwrócić uwagę na bardzo praktyczne plastikowe nakładki w dolnej części stelaża służące do suszenia obuwia. Wykonana z malowanej stali konstrukcja jest przystosowana do użytkowania na zewnątrz i w środku pomieszczeń. Dzięki wysuwanym elementom zwiększymy jej długość ze 107 do 180 centymetrów. Krótsze boki posiadają specjalne zaczepy do suszenia skarpet, przez co zawiesimy na niej jeszcze więcej ubrań, natomiast po odpięciu ramienia uzyskamy możliwość suszenia długich rzeczy. Użytkowanie suszarki ułatwiają 2 praktyczne kółka.

Do zawieszania dużych tekstyliów (np. zasłon, pościeli czy obrusów) została też przystosowana nowoczesna pionowa suszarka Lucy o wysokości 150 cm wykonana ze stali malowanej proszkowo. Jej dodatkową zaletą jest to, że zajmuje bardzo mało powierzchni w domu czy ogrodzie. Funkcjonalna i lekka, została wyposażona w plastikowe łączniki, przez co jest bardzo łatwa do składania i przechowywania.

Suszarka Ruby, mimo że dwupoziomowa, o sumie długości prętów aż 24 metry, waży jedynie 2,32 kg, ponieważ została zrobiona z aluminium. Jest odporna na rdzę i warunki atmosferyczne, bardzo stabilna. Posiada elementy antypoślizgowe.

Na rynku dostępne są też prostsze jednopoziomowe modele różniące się długością prętów i materiałem wykonania. Należy pamiętać, że suszarki aluminiowe są średnio o połowę lżejsze niż stalowe, ale też wytrzymują o połowę mniejsze obciążenie.

Suszarkę wykorzystamy nie tylko w domu. Możemy wyposażyć w nią domek letniskowy, a nawet zabrać ze sobą na wakacje, gdy podróżujemy samochodem. Złożona pod bagażami nie zajmie dodatkowego miejsca, a na kempingu okaże się nieoceniona. Rozwiesimy na niej ręczniki, stroje kąpielowe czy przemoczoną odzież. Składana suszarka to nieskomplikowane urządzenie, ale przydatne w każdym domu, niezwykle pomocne w częstej i niezbędnej domowej pracy, jaką jest suszenie mokrych ubrań.

Źródło:  Galicja dla Twojego Domu

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH