Uczta na balkonie. Fot. Weber

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Uczta na balkonie. Fot. Weber
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
24 lip 2017 08:12

Letnie grillowanie - uczta na balkonie

Nawet jeśli nie mieszkamy w domu z ogrodem, możemy grillować regularnie.

Posiadając grill z serii Q marki Weber, miłośnicy potraw z rusztu radzą sobie doskonale nawet wtedy, gdy do dyspozycji mają balkon lub taras. Smaku potraw przygotowywanych na takich grillach elektrycznych nie sposób odróżnić od tych, które przyrządzone były na rusztach węglowych czy gazowych. Eksperci marki Weber zrealizowali tzw. ślepe testy, czyli dali osobom uczestniczącym w projekcie badawczym do spróbowania steki przygotowane na grillach: elektrycznym, gazowym i węglowym. Zdecydowana większość osób degustujących nie była w stanie prawidłowo wskazać, na jakim grillu przygotowywane było mięso. A skoro smak okazał się perfekcyjny, to znaczy, że brak dużej otwartej przestrzeni nie jest żadnym ograniczeniem.

Sekretem smaku grillowanych potraw jest w głównej mierze temperatura, w jakiej zostały przygotowane. Bez tego nawet dobry przepis może się nie udać. W przypadku grilli elektrycznych kluczowa jest wydajność.

Grille elektryczne serii Q to skuteczny sposób na urozmaicenie spotkań z bliskimi ulubionymi daniami z rusztu. Nie potrzebujemy wiele przestrzeni – wystarczy średnich rozmiarów balkon lub taras, by przygotować ulubionego steka, nie mówiąc już o kotletach czy szaszłykach. Dzięki specjalnym uchwytom po bokach grilla można go swobodnie przenosić. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH