Biokominek Zen ma nowoczesną, obłą formę. Fot. Planika

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Biokominek Zen ma nowoczesną, obłą formę. Fot. Planika
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
23 sie 2017 12:35

Nowoczesne biokominki. Ciesz się nimi w domu i w ogrodzie

Ogień relaksuje i tworzy przyjemną atmosferę, dlatego jest doskonałym towarzyszem spotkań w ogrodzie. Dzięki biokominkom można cieszyć się nim wszędzie – w pełni bezpiecznie i ekologicznie.

Ogień jest wspaniałym kompanem letnich spotkań i może być również ozdobą przestrzeni, w której się spotykamy. Patrzenie na trzaskające płomienie relaksuje i poprawia samopoczucie. Nie w każdym ogrodzie możemy jednak legalnie rozpalić ogień. Na tarasie czy balkonie jest to w ogóle niemożliwe. Idealnym rozwiązaniem są biokominki, urządzenia pozwalające nam cieszyć się pięknem i ciepłem prawdziwego ognia zarówno w domu, jak i poza nim.

Biokominki są niezwykle proste w użyciu. Aby je rozpalić, wystarczy wlać do pojemnika znajdującego się wewnątrz urządzenia biopaliwo, a następnie podpalić. Do biokominków wykorzystuje się biopaliwo, które pochodzi z etanolu roślinnego. Jest to produkt całkowicie ekologiczny. Z powodzeniem można wykorzystywać je także do aromaterapii, dzięki biopaliwom zawierającym olejki eteryczne, które wydzielają przyjemny, relaksujący zapach podczas spalania.

Zaletą biokominków jest brak konieczności skomplikowanej instalacji, jak w przypadku tradycyjnych urządzeń grzewczych. A dzięki bogatej ilości wzorów, możemy zaaranżować go na wiele sposobów – jako subtelną dekorację stolika czy płonące pochodnie rozświetlające ogrodową ścieżkę. Niewątpliwą zaletą biokominków jest również ich mobilność. Modele wolno stojące możemy przestawiać według potrzeb i upodobań, zaś po sezonie letnim wnieść do salonu, by pięknem prawdziwego ognia móc cieszyć się przez okrągły rok. 

Zobacz, jak wkomponować biokominek w aranżację salonu: Biokominek w salonie. Zobacz pomysły projektantów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH