Biokominek Misa. Fot. Kratki.pl

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Biokominek Misa. Fot. Kratki.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 sie 2016 10:12

Otoczenie domu - biokominki na taras lub do ogrodu

Jak stworzyć urokliwą atmosferę na tarasie lub w ogrodowym zaciszu? Niedrogą, a przy tym efektowną metamorfozę otoczenia domu zapewnią biokominki, które stają się coraz popularniejszym elementem wystroju i źródłem przyjemnego ciepła.

W jaki sposób za pomocą jednego elementu stworzyć wyjątkowy klimat w przydomowej przestrzeni?

Firma Kratki.pl prezentuje bogatą ofertę biokominków wolno stojących, które dzięki swojej mobilności i niewielkim rozmiarom znajdują zastosowanie nie tylko w dużych przestrzeniach mieszkalnych, ale również w pomieszczeniach biurowych, niewielkich mieszkaniach w bloku, na tarasach i balkonach. Modele ECHO, ROMEO i TANGO wyróżniają się niebanalną formą i specjalną konstrukcją pojemnika na biopaliwo, dzięki której korzystanie z tego urządzenia staje się w pełni bezpieczne i wygodne.

Echo domowego ogniska 

Biokominek ECHO to urządzenie o owalnym kształcie i formie, która harmonijnie wpisze się w wystrój nowoczesnego wnętrza lub urozmaici taras. Otwarta z obu stron konstrukcja umożliwia podziwianie palącego się płomienia i ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu. Niewielkie kształty i lekkość biokominka (waga 7,8 kg) pozwalają na swobodne przenoszenie. Specjalny pojemnik z wkładem absorbującym dodatkowo wyklucza ryzyko rozlania się paliwa, nawet podczas przypadkowego przechylenia. Materiał pojemnika na biopaliwo wykonano ze stali nierdzewnej, a obudowa ze stali pomalowana jest trwałą farbą strukturalną. Biokominek dostępny jest w wersji czarnej, białej oraz granito. Dodatkowym wyposażeniem urządzenia mogą być odporne na wysokie temperatury ozdobne kamienie oraz drewienka ceramiczne, imitujące naturalny opał – taki element dekoracyjny umieszczony w płomieniach w pełni oddaje wizję żywego ognia.

Romantyczne tango z ogniem 

Prawdziwą ozdobą mogą się stać również biokominki o prostokątnych kształtach, osłonięte z każdej strony zabezpieczającą szybą. Taki jest model TANGO, występujący w czterech różnych rozmiarach. Jego podstawa zbudowana jest z wycinanych laserowo elementów stali, specjalnie zabezpieczonej przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem warunków atmosferycznych. Pozwala to korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Większym urządzeniem w tej samej gamie biokominków jest model ROMEO. Charakteryzuje się wysoką i stabilną podstawą w kolorze czarnym oraz podłużnym okienkiem, które wysmukla korpus. Wkład z paleniskiem osłonięty jest z czterech stron szybą, którą umiejscowiono pod specjalnym kątem, zapewniającym stały dopływ powietrza. Umożliwia to podziwianie tańczących języków ognia, a nie jednolitego płomienia. Biopaliwo spala się bezwonnie, nie emitując szkodliwych oparów, a podczas użytkowania biokominka nie powstają żadne produkty uboczne, dzięki czemu konserwacja urządzenia jest niezwykle łatwa. Aranżacja z biokominkiem ROMEO z pewnością umożliwi stworzenie romantycznej atmosfery na tarasie lub w ogrodzie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH