Kosiarka pchana R54S wykorzystuje system łagodnego uruchomiania ReadyStart. Nawet w chłodne poranki silnik załącza się błyskawicznie, dzięki systemowi, który zapobiega szarpnięciom podczas uruchomiania. Wybór spośród siedmiu ustawień umożliwia dostosowanie wysokości cięcia przy pomocy dźwigni lub przycisku zależnie od panujących warunków. Fot. John Deere.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kosiarka pchana R54S wykorzystuje system łagodnego uruchomiania ReadyStart. Nawet w chłodne poranki silnik załącza się błyskawicznie, dzięki systemowi, który zapobiega szarpnięciom podczas uruchomiania. Wybór spośród siedmiu ustawień umożliwia dostosowanie wysokości cięcia przy pomocy dźwigni lub przycisku zależnie od panujących warunków. Fot. John Deere.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
21 kwi 2015 12:32

Prace w ogrodzie - praktyczne narzędzia dla każdego

Kosiarki, sekatory, podkaszarki. To narzędzia, który przydadzą się w każdym ogrodzie.

Pięknie zadbany ogród sprawia, że z chęcią w nim odpoczywamy. Już na początku wiosennego sezonu warto zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, które ułatwią nam pielęgnację roślin i porządki. Zaoszczędzą również nasz czas i wysiłek.

Wybór narzędzi powinien być dostosowany do wielkości ogrodu oraz do odmian roślin, które w nim zasadzimy. Warto zwrócić uwagę na sposób oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Lekkie, poręczne, mające ergonomiczne uchwyty, a przy tym jeszcze dopasowane do naszego wzrostu, pozwolą na wygodne wykonywanie wszystkich prac w ogrodzie

Wiosną nie może także zabraknąć podstawowych narzędzi takich jak motyczki, grabki, łopatki. Już na początku sezonu powinniśmy się zaopatrzyć w sekatory ogroodwe, nożyce do podcinania gałęzi, pędów krzewów, żywopłotów. Niektóre modele posiadają teleskopowy trzonek, dzięki czemu możemy zwiększyć zasięg pracy. 

Ważnym elementem w każdym ogrodzie jest trawnik, który często staje się wizytówką domu. W ogrodach o małych powierzchniach najlepiej sprawdzą się urządzenia zasilane energią elektryczną. W ogrodach z niewielką ilością trawnika standardową kosiarkę może zastąpić podkosiarka. W większych ogrodach podkaszarki mogą być pomocne podczas koszenia trawnika wśród drzew i krzewów. Jeśli mamy wielką powierzchnię ogrodu możemy zdecydować się na kosiarki spalinowe, które pracują szybciej niż elektryczne czy akumulatorowe.

Po skończonych pracach pamiętajmy o oczyszczeniu narzędzi i przechowywaniu ich w suchym miejscu. Właściwe przechowywane zapewnią im dłuższą eksploatację - pozwala na zabezpieczenie przez korozją i uszkodzeniami. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2015-10-08 14:03:09

    Nienawidzę koszenia trawy. To chyba jedna z najgorszych prac przydomowych jak dla mnie, ale z kolei nie opłaca się kupować traktorka do koszenia bo tej trawy nie jest aż tak dużo
  • Jakub Walig., 2015-04-28 13:58:59

    Jeśli ktoś zastanawia sie nad rozwiązaniem akumulatorowym to polecam. Mam mały taras do mieszkania w domu wielorodzinnym, gdzie trawnik to jakieś niecałe 200 m2. Mamy bliźniaki w wieku 1 roku. W domu są także inne młode rodziny z dziecmi. Nie chcieliśmby by spokój był naruszany dźwiękiem kosiarki, nawet elektrycznej. Na parterze są 4 mieszkania i wszystkie są z takimi samymi trawnikami. Ustalililiśmy że kupimy rozwiązanie akumulatorowe wspólnie, zrobiliśmy grafik i raz, dwa w tygodniu każda kosi trawnik. Bardzo to wszystkim odpowiada, bo za niewielką kasę, mamy super cichą kosiarkę. Przez znajomych co prowadzą firmę z pielęgnacją ogrodów, dowiedzieliśmy sie by zainteresować sie AL-KO i że mają jakiś nowy model, i ze serwis rozbudowany, że gwarancja długa, że to w Austrii chyba składane jest itd. No i tak zrobiliśmy. Szczerze polecamy to rozwiązanie!

POLECAMY W SERWISACH