Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Doniczki Boskke montowane do sufitu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Fot. Boskke.

Doniczki Boskke montowane do sufitu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Fot. Boskke.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 27 sty 2015 13:21 (aktualizacja: 29 sty 2015 08:55)

Rośliny we wnętrzu - pomysłowe donice i doniczki

Kwiaty i rośliny wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię, a poza tym oczywiście korzystnie wpływają również na nasze samopoczucie. Umieszczone w odpowiednich doniczkach mogą stworzyć ciekawą kompozycję.

Każda roślina w ciekawej oprawie stworzy we wnętrzu niepowtarzalną dekorację, która wpłynie na odbiór całej przestrzeni. A poza tym zieleń pasuje praktycznie do wszystkich kolorów.

Dziś przedstawiamy kilka propozycji doniczek do wnętrz. Niektóre z nich dość nietypowe zaskakują formą, nowatorskim podejściem do zieleni w domu. Najlepszym tego przykładem są doniczki Boskke montowane do sufitu, które pozwalają umieścić roślin w dowolnym miejscu. Donica Monstera wg. projektu Tim van de Weerd’a stabilnie stojąca na cienkich, wygiętych nogach wychodzi z kolei daleko poza schemat myślenia o klasycznych doniczkach. Bez względu na formę, wszystkie mają wspólną cechę - pomagają nam wyeksponować piękno roślin.

Donice możemy umieścić na parapetach, komodach, specjalnie zaprojektowanych kwietnikach. Warto przemyśleć miejsce w którym ustawimy roślinę, zadbajmy aby miała dostęp do odpowiedniej ilości światła. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA