Doniczki Boskke montowane do sufitu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Fot. Boskke.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Doniczki Boskke montowane do sufitu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Fot. Boskke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
27 sty 2015 13:21

Rośliny we wnętrzu - pomysłowe donice i doniczki

Kwiaty i rośliny wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię, a poza tym oczywiście korzystnie wpływają również na nasze samopoczucie. Umieszczone w odpowiednich doniczkach mogą stworzyć ciekawą kompozycję.

Każda roślina w ciekawej oprawie stworzy we wnętrzu niepowtarzalną dekorację, która wpłynie na odbiór całej przestrzeni. A poza tym zieleń pasuje praktycznie do wszystkich kolorów.

Dziś przedstawiamy kilka propozycji doniczek do wnętrz. Niektóre z nich dość nietypowe zaskakują formą, nowatorskim podejściem do zieleni w domu. Najlepszym tego przykładem są doniczki Boskke montowane do sufitu, które pozwalają umieścić roślin w dowolnym miejscu. Donica Monstera wg. projektu Tim van de Weerd’a stabilnie stojąca na cienkich, wygiętych nogach wychodzi z kolei daleko poza schemat myślenia o klasycznych doniczkach. Bez względu na formę, wszystkie mają wspólną cechę - pomagają nam wyeksponować piękno roślin.

Donice możemy umieścić na parapetach, komodach, specjalnie zaprojektowanych kwietnikach. Warto przemyśleć miejsce w którym ustawimy roślinę, zadbajmy aby miała dostęp do odpowiedniej ilości światła. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kama, 2015-02-10 17:16:12

    Świetnym pomysłem na zaaranżowanie miejsca na rośliny jest oranżeria domowa! Już na wiosnę zaczynamy współpracę i myślę że za parę miesięcy będziemy mogli się cieszyć naszym ogrodem zimowym.

POLECAMY W SERWISACH