• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
10 sty 2014 09:34

Sposób na szybkie odśnieżanie

Ciężko wyobrazić sobie zimę bez śniegu. Szczególnie uwielbiają go dzieci i zwolennicy sportów zimowych. Bez białego puchu nie ma zabawy! Jednak śnieg potrafi również przysporzyć nie lada kłopotu, zalegając na chodnikach, tarasach czy samochodach.

Uwaga na sól!

Niektóre metody usuwania śniegu mogą zniszczyć nasz ogród. Jednym z takich środków jest sól, która niszczy odzież, karoserię auta i dodatkowo jest niebezpieczna dla roślin, gdyż utrudnia im dostęp do wody. O wiele bezpieczniejszy jest piasek lub żwirek. Do wygodnego rozprowadzania środków antypoślizgowych warto zastosować ręczną solarkę, która posiada system dozowania i uchwyt ułatwiający regulację podczas pracy w rękawiczkach. 

Solarka ręczna. Fot. Gardena.
Solarka ręczna. Fot. Gardena.

Chwyć za szuflę!

Z kolei zwykła łopata może okazać się mało efektywna. Do dużych prac sprawdzi się szeroka szufla, która pozwala na usuwanie dużej ilości śniegu. Została wyposażona w trzystopniowy trzonek teleskopowy, co daje możliwość dopasowania do wzrostu użytkownika. Uchwyt, wyposażony w powłokę, chroni dłonie przed zimnem. Kompaktowość urządzenia sprawia, że nie zajmuje ono dużo miejsca. Łatwo można zdemontować trzonek i wpiąć go w uchwyt na spodniej stronie szufli. 

Szufla do śniegu. Fot. Gardena.
Szufla do śniegu. Fot. Gardena.

Śnieg na bok!

Usuwając śnieg z kostki brukowej lub posadzki generujemy dużo hałasu. Łopaty metalowe często niszczą kostkę brukową. Do pracy przy ścieżkach i podjazdach polecana jest łopata z krawędzią z tworzywa sztucznego, które chroni podłoże i zapewnia cichą pracę. Jest bardzo odporna na zużycie i wytrzymała na działanie temperatury do -40 stopni Celsjusza. Gładka powierzchnia pozwala na łatwe zrzucanie śniegu.

Łopata do śniegu. Fot. Gardena.
Łopata do śniegu. Fot. Gardena.

Nie przywiera

Odgarniacz aluminiowy to rozwiązanie zarówno dla właścicieli dużych ogrodów, jak i osób „walczących” ze śniegiem na chodnikach. Specjalny profil głowicy odgarniacza, wykonany z najwyższej jakości aluminium, uniemożliwia przyleganie do niego mokrego śniegu. Trzonek pokryty PCV, idealnie dopasowuje się do dłoni, nie wyślizgując się z niej. Długość odgarniacza aluminiowego Fiskars to 1570 mm, zaś jego ciężar to 1700 g.

Odgarniacz aluminiowy. Fot. Fiskars.
Odgarniacz aluminiowy. Fot. Fiskars.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH