Zobacz galerię [11 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
20 lut 2014 05:44

Sprzątanie w ogrodzie. Przygotowania do sezonu

Zima powoli zbliża się ku końcowi. Czas rozpocząć oczyszczanie ogrodu.

Zalegające resztki liści, sfilcowany trawnik, połamane gałęzie od ciężaru śniegu, to część skutków działania zimowych czynników atmosferycznych. By przygotować ogród na powitanie wiosny i rozpoczęcie nowych nasadzeń musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi.

Sekatory, grabie, szczotka do zamiatania, to podstawowe przedmioty ułatwiające pracę. Oprócz nich bardzo pomocna może okazać się dmuchawa do liści czy elektryczne nożyce do żywopłotu. Duże gałęzie, z którymi nie radzi sobie sekator, potnie specjalny rozdrabniacz gałęzi. Dzięki temu łatwiej będziesz mógł zapakować je do worka na zielone odpady. Nie zapomnij także o oczyszczeniu mebli i odpowiedniej ich impregnacji. 

Regeneracja trawnika

Na rynku dostępne jest również inne ciekawe urządzenie - wertykulator-aerator. Wertykulacja to nic innego jak „rozczesywanie” splątanych źdźbeł trawy i usuwanie ich martwych resztek. To tzw. strzyżenie pionowe. Natomiast Aeracja, to napowietrzanie gleby poprzez jej nakłuwanie specjalnymi nożykami. Dzięki temu tlen wnika w głębsze partie ziemi. Po takim zabiegu trawnik posypujemy cienką warstwą piasku.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH