• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
31 gru 2013 10:26

Walcz ze śniegiem! Czyli jak skutecznie odśnieżać

Zima jest piękną, choć wymagającą porą roku. W tym okresie szczególnie trzeba się zatroszczyć o otoczenie domu. Wcześniej czy później gruba warstwa białego puchu pokryje ogrody, budynki i chodniki. Prezentujemy skuteczne rozwiązania w walce ze śniegiem, kiedy łopata już nie wystarcza.

Według polskiego prawa każdy właściciel posiadłości ma obowiązek odśnieżania przydomowego chodnika. Zasypane podjazdy i ścieżki utrudniają poruszanie się i mogą być przyczyną urazów w przypadku poślizgnięcia się i upadku.

Zaspy śnieżne często są na tyle trudnym przeciwnikiem, że walka z nimi za pomocą łopaty to ciężkie zadanie. Mocowanie z nimi może skończyć się kontuzją lub bolesnymi urazami pleców. Na szczęście można wyposażyć się w urządzenie, które szybko rozprawi się ze śniegiem.

Zalety:

- lżejsza praca przy odśnieżaniu,
- ochrona roślin, odzieży i karoserii dzięki uniknięciu posypywania nawierzchni solą i piaskiem,
- odśnieżarki wyposażone w obrotowy komin wyrzucający śnieg, pozwalają na pełną kontrolę jego składowania.

Odśnieżarka McCulloch SB121 idealnie sprawdza się na niewielkich powierzchniach. Szerokość robocza urządzenia wynosi 53 cm, a samą odśnieżarkę po sezonie zimowym bardzo łatwo i wygodnie możemy przechowywać w przydomowym schowku. 

McCULLOCH Odśnieżarka SB121
McCULLOCH Odśnieżarka SB121
McCULLOCH Odśnieżarka SB121
McCULLOCH Odśnieżarka SB121

Pług wirnikowy McCulloch PM85 wyposażony w dwustopniowy mechanizm zgarniania i wyrzutu śniegu. Dzięki elektrycznemu rozrusznikowi bez trudu zostanie uruchomiony nawet w niskich temperaturach. Szerokość robocza wynosi 68 cm, dzięki czemu sprawdzi się na dużych powierzchniach. Odśnieżarka wyposażona została w halogenowy reflektor, który umożliwia pracę po zmroku.

McCULLOCH Odśnieżarka PM 85
McCULLOCH Odśnieżarka PM 85

Źródło: McCulloch

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH