Wiosenne porządki w ogrodzie. Fot. Kärcher

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Wiosenne porządki w ogrodzie. Fot. Kärcher
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
09 cze 2017 13:09

Wiosenne porządki w ogrodzie: wybierz pomocne narzędzia

Kiedy nadchodzi wiosna czas na przydomowe porządki. Wszelkie nawierzchnie w ogrodzie (również wokół domu) powinny zostać dokładnie wysprzątane. Warto sobie ułatwić prace i postawić na dobre urządzenia do sprzątania.

Nic tak nie niszczy estetycznego efektu i nie przyćmiewa pięknego widoku, jak zabrudzone chodniki i alejki. Nieocenione są w takim przypadku zamiatarki ręczne, np. S550, S650 lub S750 Kärcher.

Takie urządzenia znacznie przyspieszają sprzątanie, skutecznie oczyszczają alejki i podjazdy, zbierając liście, papiery, kapsle, a nawet piasek i żwir. Istotne jest również to, że nie wzniecają kurzu. Warto dodać, że zanieczyszczenia zbierane są do specjalnego pojemnika.

Zamiatarki ręczne całkiem dobrze radzą sobie na różnego rodzaju nawierzchniach, szczególnie w zakamarkach, dzięki temu, że wyposażone są w jedną lub dwie szczotki boczne (zależnie od modelu). Zamiatanie nimi jest nawet pięć razy szybsze niż przy wykorzystaniu zwykłej miotły. Zamiatarkę można przechowywać w pozycji pionowej dzięki czemu zajmuje ona mniej miejsca, w ten sposób bez problemu zmieści się pod ścianą w garażu.

Czytaj także: Renowacja drewna w ogrodzie: zabezpiecz swój taras i meble

Są one także wyposażone w ergonomiczny uchwyt prowadzący, który możemy dopasować do swojego wzrostu. Zbiornik zanieczyszczeń wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego można wyjąć jedną ręką. Równie łatwe jest jego opróżnianie. Wystarczy zdjąć go z ramy zamiatarki i wyrzucić śmieci bezpośrednio do kosza.

Szczotka walcowa oraz szczotki boczne (S 650 posiada dwie szczotki boczne) są napędzane przez dwa duże koła. To zapewnia stabilność i wspaniałe rezultaty zamiatania nawet na zakrętach. Podczas zamiatania nie wzbijamy w powietrze pyłu ponieważ mechanizm jest dobrze uszczelniony. Modele S 550 i S 650 mają 16- litrowy pojemnik na zanieczyszczenia, który może stać samodzielnie i jest wyjątkowo łatwy w opróżnianiu.

Podwozie jest wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na uderzenia, wilgoć oraz zmiany temperatury. Zamiatarka S 750 posiada dodatkowo regulację nacisku szczotki bocznej, dzięki czemu możemy ja dostosować do rodzaju sprzątanych zanieczyszczeń.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH