Stojak na rower to idealne rozwiązanie dla miłośników rowerowych wycieczek. Polubią go również odwiedzający nas goście-rowerzyści. Fot. Bosch

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Stojak na rower to idealne rozwiązanie dla miłośników rowerowych wycieczek. Polubią go również odwiedzający nas goście-rowerzyści. Fot. Bosch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 maj 2016 14:17

Zrób to sam: praktyczny stojak na rower

Stojak na rower to przydatny element ogrodu, który docenią wszyscy miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu. Zobaczcie, jak można wykonać go samemu.

Rower oparty o ścianę, postawiony niepewnie na nóżce i przewracający się z hukiem, jak tylko od niego odchodzimy – chyba każdy rowerzysta zna tę sytuację. Zamiast ryzykować uszkodzenie roweru, można w łatwy sposób samodzielnie wykonać prosty i gustowny stojak rowerowy. Jak to zrobić krok po kroku, radzą eksperci marki Bosch.

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre. Aura sprzyja długim wycieczkom, podczas których możemy się zrelaksować, spędzić czas ze znajomymi i rodziną. Po powrocie do domu chcesz odstawić swój sprzęt w bezpieczne miejsce, ale ze względu na jego rozmiary nie zawsze jest to proste… Mamy rozwiązanie! Wystarczy odrobina chęci, trochę czasu oraz dobre narzędzia, aby skonstruować drewniany stojak na rower, hulajnogę czy inne podobne sprzęty. Projekt DIY, który nawet majsterkowicz-amator może samodzielnie wykonać, to propozycja ekspertów marki Bosch.

W naszych projektach „zrób to sam“ pokazujemy, jak samodzielnie przy użyciu podstawowych narzędzi, można w prosty sposób stworzyć stylowe, praktyczne przedmioty do domu i ogrodu. Tym razem prezentujemy, jak łatwo wykonać wygodny stojak rowerowy wyposażony w haki, na których można zawiesić kaski lub inne akcesoria do jazdy tak, aby zawsze były pod ręką. – przekonuje Paweł Ostrowski, ekspert ds. elektronarzędzi linii zielonej Bosch.

Potrzebne miejsce: Wysokość 78 cm / szerokość 100 cm / głębokość 44 cm.

Lista materiałów:

Drewno:
- 2 listwy o długości 2 m, (34 x 54 mm), drewno świerkowe, na listwy poprzeczne,
- 1 listwa o długości 2,5 m, (34 x 54 mm), drewno świerkowe, na ramę,
- 2 listwy o długości 2,5 m, (38 x 38 mm), drewno świerkowe, na uchwyty do roweru,
Wkręty:
- 40 wkrętów do drewna, ocynkowanych (5,0 x 70 mm).
Farba:
- 0,75 l farby do drewna, odpornej na wpływ warunków atmosferycznych, kolor wedle uznania (w przypadku naszego projektu: błękitny).

Lista narzędzi:
- akumulatorowa piła uniwersalna PST 10,8 LI firmy Bosch,
- wiertarko-wkrętarka akumulatorowa PSR 10,8 LI-2 firmy Bosch,
- akumulatorowa szlifierka uniwersalna PSM 10,8 LI firmy Bosch i papiery ścierne,
- system natryskowy PFS 3000-2 firmy Bosch.

Osprzęt:
- wiertło do drewna (4 mm),
- rękawice robocze,
- brzeszczot do wyrzynarek T308 BF firmy Bosch.

Inne:
- kątownik nastawny,
- ołówek,
- szpatułka,
- 1 tuba szpachlówki uniwersalnej,
- haki (ilość wedle uznania).
Stopień trudności: średni.
Czas: ok. 2 godziny plus czas schnięcia i czas poświęcony na zakup materiałów.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH