Płytki betonowej imitujące wygląd struktury drewna. Fot. Libet

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Płytki betonowej imitujące wygląd struktury drewna. Fot. Libet
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 sie 2017 13:15

Aranżacja ścieżek w ogrodzie: płyty betonowe jak drewno

W bogatej gamie produktów nawierzchni ogrodowych znajdziemy praktyczne elementy, które pozwolą wy. kończyć każdą ogrodową aranżację. Dziś prezentujemy pomysł na piękną palisadę.

W trosce o to, by oferowane rozwiązania jak najlepiej spełniały oczekiwania inwestorów zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, kolekcja cały czas poszerzana jest o nowe wyroby. Jednym z nich jest Palisada Madera, która idealnie współgra z płytami tarasowymi i stopniem schodowym o tej samej nazwie.

Natura w nowoczesnym wydaniu

Palisada Madera wyróżnia się oryginalnym designem inspirowanym wyglądem drewna. Jej wyrazista faktura doskonale oddaje charakterystyczny rysunek słojów. Ten naturalny efekt to zasługa technologii wet-cast, która polega na formowaniu elementów z ciekłej mieszanki wlewanej do form. Co ważne, produkt jest barwiony w masie, a powierzchnia każdego boku estetycznie wykończona. Nowoczesnego charakteru całości dodaje niebanalna kolorystyka. Palisada dostępna jest w dwóch odcieniach – bianco (kremowy) oraz grigio (ciemnoszary).

Zobacz także: Płyty ażurowe w ogrodzie: powierzchnie biologicznie czynne

W ofercie Libet dostępne są także stopnie oraz płyty tarasowe o analogicznej nazwie, które charakteryzują się taką samą fakturą i paletą kolorów. Dzięki temu bez trudu można stworzyć harmonijną kompozycję zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w przestrzeni publicznej.

Design plus funkcjonalność

Palisada Madera łączy piękno drewna z walorami użytkowymi wyrobów betonowych najwyższej jakości. Idealnie oddając urok naturalnego materiału, jest jednak od niego wytrzymalsza i bardziej praktyczna. Technologia produkcji i wyselekcjonowane surowce gwarantują odporność na skrajne warunki atmosferyczne.

Elementy o wymiarach 79,5 x 15 x 14,5 cm mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Z ich pomocą wybudujemy efektowne kwietniki i rabaty lub wykończymy schody czy taras wyniesiony ponad powierzchnię gruntu. Świetnie sprawdzą się na działkach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, gdzie przydadzą się np. do zabezpieczenia skarp. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych krawężników i skuteczną metodę na wydzielenie stref w ogrodzie.

Nawiązująca do natury powierzchnia sprawia, że palisada oraz pozostałe produkty z systemu Madera perfekcyjnie wpiszą się w rustykalne aranżacje. Jednak prosta forma oraz stonowana kolorystyka czynią z nich materiały uniwersalne, które wkomponują się także w nowoczesną przestrzeń.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Greg, 2017-08-25 08:59:55

    Dekoracyjny system PINO Buszremu ma dodatkowo kolorystykę naturalnego drewna

POLECAMY W SERWISACH