Fot. Braas
Fot. Braas
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
27 wrz 2016 21:45

Budowa lub remont dachu? Jak wybrać fachowego dekarza

Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego. Zły – problemów i dodatkowych kosztów.

Oto kilka wskazówek, czym kierować się podczas wyboru dekarza.

1. Wybieraj i szukaj świadomie

Przed rozpoczęciem budowy domu warto poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie wykonawcy dachu. Oszczędzi nam to stresu i niepotrzebnych kosztów, jakie może wygenerować błędna decyzja podjęcia współpracy z nieprofesjonalną ekipą dekarską.

Dobry dekarz pomoże już na etapie wyboru pokrycia, doradzając, jaki jego rodzaj wybrać, jak wykonać lub zabezpieczyć wynikające z projektu architektonicznego newralgiczne elementy dachu, jak np. przejścia przez połać, obróbki okien dachowych czy komina.

2. Opieraj się na wiarygodnych informacjach

Informacji o firmach dekarskich należy szukać najsampierw wśród znajomych – takie rekomendacje mają dużą wiarygodność. Warto przejrzeć fora internetowe, jednak należy krytycznie patrzeć na w większości anonimowe wpisy. Łatwo tutaj o pomyłkę.

Bardziej wiarygodnym źródłem informacji mogą być strony producentów materiałów pokryciowych. Przeważnie zawierają one listę rekomendowanych wykonawców, którzy znają się na danych technologiach, a nierzadko są przeszkoleni przez doradców technicznych producentów.

Jedną z takich form rekomendacji jest Certyfikat Dekarza BRAAS. Stanowi on gwarancję, że dekarz nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i profesjonalnie podchodzi do wykonania swojej pracy. Certyfikowanych Dekarzy znaleźć można dzięki wyszukiwarce: http://www.monier.pl/certyfikowani-dekarze-braas.html

3. Pamiętaj o umowie

Po wyborze ekipy dekarskiej trzeba pamiętać o zawarciu umowy. Powinna ona zawierać jak najwięcej sprecyzowanych informacji o realizacji zlecenia, takich jak zakres i harmonogram prowadzonych prac, cena oraz koszty dodatkowe.

Prawidłowo napisana umowa musi zabezpieczać inwestora przed wydłużaniem czasu budowy dachu, dlatego zazwyczaj wśród zapisów znajduje się punkt dotyczący umownych kar za opóźnienia.

Dekarz powinien również udzielić gwarancji wykonania. Jeśli jednak inwestor przyłoży się do znalezienia profesjonalisty w swoim fachu – zarówno kary umowne, jak i gwarancja nie będą potrzebne.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH