Cegła klinkierowa. Fot. Röben

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Cegła klinkierowa. Fot. Röben
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 kwi 2017 09:53

Cegła klinkierowa - sprawdzi się na zewnątrz i wewnątrz

Parametry wytrzymałościowe cegieł i trwałość ich powierzchni pozwala na zastosowanie klinkieru na zewnątrz – m.in. na elewacjach oraz ogrodzeniach, a także do wykończenia wnętrz, na przykład kuchni, łazienki czy salonu.

Do grona cegieł klinkierowych produkowanych firmy Röben dołączyły trzy nowe propozycje w formacie NF: Granville, Milton i Hastings, charakteryzujące się niecodziennym wykończeniem.

Nowe cegły wyróżnia unikatowa struktura powierzchni lica, przypominająca naturalne wgłębienia, które nadają im rustykalnego, surowego szlifu. Oryginalne lico współgra z niejednorodnym wybarwieniem, płynnie przechodzącym w kolejne tony. Cegła Granville to melanż szarości, grafitów i ciepłego brązu, który w połączeniu z połyskującymi drobinami tworzy ciekawy, migotliwy efekt, zwłaszcza w świetle promieni słonecznych.

Uwagę zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań przykuwa cegła Hastings łącząca beże, biele i brązy o bordowych tonach. Najsubtelniejsza propozycją wśród nowości jest natomiast cegła Milton, której delikatne przejścia między stonowanymi odcieniami szarości i jasnych brązów doskonale sprawdzą się w realizacjach, gdzie ściana ma stanowić neutralne tło dla wyrazistych mebli i dodatków.

Parametry wytrzymałościowe cegieł i trwałość ich powierzchni pozwala na zastosowanie tego materiału na zewnątrz – m.in. na elewacjach oraz ogrodzeniach, a także do wykończenia wnętrz, na przykład kuchni, łazienki czy salonu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH