Dom z klinkieru. Fot. LHL Klinkier

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Dom z klinkieru. Fot. LHL Klinkier
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 paź 2017 17:16

Cegła klinkierowa - zawsze w modzie!

W architekturze często najbardziej lubimy materiały, które już znamy. Potwierdzeniem tych słów jest niesłabnąca popularność cegły, zwłaszcza tej utrzymanej w klasycznym kolorze – odcieniach czerwieni i pomarańczy.

Doskonały przykład to cegła klinkierowa Classic, która łącząc stylową barwę z wyjątkowymi właściwościami technicznymi, daje możliwość realizacji niezwykle klimatycznych i trwałych projektów.
Łacińskie określenie classicus oznacza coś doskonałego, pierwszorzędnego, wzorcowego. W architekturze i budownictwie na miano takiego materiału z pewnością zasługuje cegła klinkierowa Classic.

Dzięki jej wyjątkowej urodzie – czerwonemu kolorowi z charakterystycznymi metalicznymi przypaleniami i odcieniami - inwestycje nabierają szlachetnego blasku, zarówno wtedy, gdy są utrzymane w stylu tradycyjnym, jak i w przypadkach łączenia klasycznego materiału z bardziej nowoczesnymi elementami ze szkła czy aluminium.

Czytaj również: Dom z tarasem: 10 propozycji na drewno

Cegła Classic świetnie prezentuje się także w połączeniu z materiałami naturalnym, takimi jak drewno czy kamień. Nic dziwnego – klinkier to również surowiec całkowicie ekologiczny, powstający jedynie z odpowiednio dobranej mieszanki gliny i piasku. Dzięki temu jest odporny na korozję chemiczną i biologiczną, a także grzyby, glony i mchy mogące wywoływać alergie. Jako element zewnętrznej ściany trójwarstwowej zapewnia też wnętrzom dobry mikroklimat latem i komfort cieplny zimą.

Ognista barwa cegły Classic w symboliczny sposób zwraca także uwagę na metodę produkcji materiału, który „rodzi się” w ogniu. Proces wypalania w temperaturze 1100 ?C sprawia, że spiek ceramiczny staje się niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego niska nasiąkliwość zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń. To wszystko razem powoduje, że inwestycje wykorzystujące cegłę Classic nie tylko zyskują na wartości, ale przez długie lata zachwycają otoczenie swoją ponadczasową urodą.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH