Kostka Atrio dobrze komponują się z drewnem i cegłą, dobrze sprawdzą się na podjazdach, tarasach i ścieżkach ogrodowych. Fot. Libet.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kostka Atrio dobrze komponują się z drewnem i cegłą, dobrze sprawdzą się na podjazdach, tarasach i ścieżkach ogrodowych. Fot. Libet.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
11 wrz 2014 11:28

Co na taras? Wybieramy nawierzchnie

Kostka brukowa, drewno, kamień czy może nawierzchnie żwirowe? Wybór materiału na alejki, ścieżki, tarasy czy małe skwerki w naszym ogrodzie jest ogromny. Zobaczcie sami.


Wybór nawierzchni do ogrodu powinien być spójny z architekturą budynku. W klasycznych ogrodach dobrze sprawdzą się kamienne nawierzchnie i kostki. W nowoczesnych aranżacjach warto zdecydować się na proste, geometryczne kształty. Przy wyborze konkretnego materiału powinniśmy kierować się nie tylko barwą, ale także fakturą.

Ciekawy efekt wizualny przynosi użycie jednego materiału na ścieżkach, murkach, stopniach czy ogrodzeniu. Przy wyborze konkretnej nawierzchni powinniśmy dokładnie zapoznać się ze sposobem ich konserwacji oraz pielęgnacji. Zadbajmy także o właściwe przygotowanie podłoża pod konkretną nawierzchnię. Nawierzchnia powinna być stylistyczne związana z architekturą budynku i stylistyką ogrodu. 

Kostka brukowa

Jest najczęściej wybieranym materiałem do aranżacji ogrodów i tarasów. Wiele rodzajów, kolorów i kształtów daje nam szerokie pole do tworzenia różnorodnych kompozycji. Stosunkowo łatwe jest jej ułożenie oraz pielęgnacja.

Nawierzchnie żwirowe

Wyglądają bardzo efektownie, ale wymagają wiele zabiegów pielęgnacyjnych.Przy wyborze tego rodzaju nawierzchni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kształt oraz rodzaj kruszywa.

Drewno

Jego największą zaletą jest naturalny wygląd, który idealnie sprawdza się z ogrodową zielenią. Przy wyborze drewnianych nawierzchni powinniśmy dokładnie zapoznać się ze sposobem pielęgnacji. 

Kamień

Szlachetny, naturalny materiał. Najczęściej stosowanym w ogrodzie kamieniem jest granit.Kamienne kostki mają większą wytrzymałość niż kostka brukowa, świetnie sprawdzą się w klasycznych ogrodach.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • jen, 2015-01-20 20:59:27

    Kostka brukowa to słaby pomysł, aczkolwiek beton nadaje się na taras, ale w formie płyt tarasowych o większej powierzchni pojedynczej sztuki tak jak np. old town albo cokolwiek innego. Bo zwykłej kostki samo przesunięcie cięższego stołu sprawiałoby problem.

POLECAMY W SERWISACH