Czyszczenie elewacji. Fot. Kärcher

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Czyszczenie elewacji. Fot. Kärcher
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
10 maj 2017 06:23

Czyszczenie elewacji - możesz zrobić to sam!

Elewacja to wizytówka każdego domu. Jeśli chcesz by Twój dom robił doskonałe wrażenie to powinieneś zadbać o stan elewacji zwłaszcza po zimie, gdy znajdują się na niej liczne zabrudzenia pochodzące z opadów śniegu i deszczu.

W jaki sposób najlepiej to zrobić? Z pomocą myjki ciśnieniowej. To gwarantuje, że pracę wykonasz szybko a efekty wprawią w zachwyt nie tylko odwiedzających Cię gości ale również przechodniów czy spostrzegawczych sąsiadów. Zatem do dzieła!

Czyszczenie elewacji najlepiej przeprowadzić urządzeniem wysokociśnieniowym, które pracuje z ciśnieniem co najmniej 130 bar. Świetnie sprawdzą się w tym zadaniu myjki ciśnieniowe Kärcher Full Control i Full Control Plus klasy od K 4 do K 7. Im mocniejsze urządzenie, tym lepsze będą efekty czyszczenia, ale jednocześnie musimy zachować większą ostrożność, by nie uszkodzić naszej elewacji. Należy więc te dwie kwestie wypośrodkować. Oto jak prawidłowo krok po kroku wyczyścić elewację:

Środki czyszczące

Najpierw na zabrudzoną powierzchnię nakładamy środek czyszczący. Najlepiej sprawdzi się tu środek do kamienia i elewacji. Środek ten jest silny i przeznaczony specjalnie do usuwania zabrudzeń olejowych, sadzy, pyłu, glonów oraz zanieczyszczeń atmosferycznych z kamiennych i aluminiowych fasad.

Poza czyszczeniem ma on też właściwości pielęgnacyjne, zabezpiecza i chroni elewację przed ponownym przyleganiem brudu. Środek nakładamy zawsze od dołu do góry pod niskim ciśnieniem.

Po nałożeniu środka należy odczekać 3-5 minut zwracając uwagę na to by środek nie wysechł. Dlatego też nie nakładamy go w upalne dni w pełnym słońcu.

Czyszczenie za pomocą lancy

Rozpoczynamy czyszczenie za pomocą lancy. Uważamy przy tym, by nie uszkodzić powierzchni. Przed czyszczeniem warto przeprowadzić próbę w jakimś mało widocznym miejscu, by sprawdzić z jakiej odległości osiągniemy najlepsze efekty czyszczenia nie uszkadzając powierzchni.

Przy bardziej uporczywych zabrudzeniach można zastosować lancę ze strumieniem rotacyjnym, który dużo lepiej usuwa zabrudzenia, ale jest przy tym bardziej agresywny więc czyszcząc nim zachowajmy szczególną ostrożność.

Dzięki innowacyjnej lancy Multi Jet 3 w 1, w którą wyposażone są wyższe modele, mianowicie Full Control Plus nie trzeba zmieniać lancy a wystarczy ją przekręcić, by korzystać ze strumienia rotacyjnego oraz nanosić środek czyszczący.

Niezbędne akcesoria

Czyszczenie usprawni wykorzystanie specjalnego wyposażenia do czyszczenia płaskich powierzchni T-Racer. Akcesorium to jest bardzo przydatne i pomocne, jednak czyszcząc nie przesuwamy nim zbyt energicznie ponieważ możemy w ten sposób również uszkodzić powierzchnię.

Jeżeli na elewacji znajdują się glony lub pleśń należy zastosować specjalne środki do ich usuwania. Przy korzystaniu z nich stosujmy się ściśle do zaleceń producenta.

Stosując się do powyższych wskazówek mamy pewność, że nasza elewacja zalśni czystością a cały proces czyszczenia przebiegnie bezpiecznie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH