Fot. SUNRISE Accsys Technologies

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Fot. SUNRISE Accsys Technologies
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
15 kwi 2014 15:44

Deski tarasowe - innowacja w zgodzie z naturą

Wyróżniają się wysoką wytrzymałością, łatwością w utrzymaniu i subtelną estetyką, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w przestrzeniach zewnętrznych.

Deski mają bardzo szerokie zastosowanie, doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważny jest estetyczny wygląd oraz wyjątkowa odporność na wilgoć. Mogą być stosowane na tarasach i balkonach, a także w otoczeniu pomostów, basenów oraz oczek wodnych. Stanowią atrakcyjną alternatywę dla kostek betonowych czy ceramicznych płytek, gdyż tworzą cieplejszą i bardziej przyjazną przestrzeń.

Co ważne, deski wpisują się w ekologiczny trend nie tylko pod względem wizualnym. Są w pełni przyjazne dla natury, gdyż są wytwarzane z włókien drzewnych i bambusowych pochodzących z elementów drewnianych niewykorzystywanych w produkcji stolarskiej. Wybierając ten produkt, przyczyniamy się do ochrony lasów oraz środowiska naturalnego.

Niezawodne, trwałe i komfortowe

Nowoczesna technologia polegająca na zespoleniu w wysokiej temperaturze pod ciśnieniem włókien drzewnych i bambusowych z poliolefinami, umożliwiła uzyskanie produktu o bardzo niskiej absorpcji wody. Jej wartość jest aż 20-krotnie niższa niż w przypadku drewna sosnowego i wynosi jedynie 0,9%. Ponadto są odporne na działanie promieniowania UV oraz wpływ skrajnych i zmiennych temperatur w przedziale od -40°C do +60°C. Poza trwałością i atrakcyjną estetyką, ich istotnym walorem jest łatwość w utrzymaniu.

Deski nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, a mimo to zachowują swoje właściwości oraz niezmienny wygląd nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Są również odporne na działanie grzybów oraz owadów, jak np. termity, dlatego nie ma potrzeby stosowania specjalnych środków zabezpieczających. 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH