Deski tarasowe RELAZZO, marki REHAU

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Deski tarasowe RELAZZO, marki REHAU
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rehau
04 kwi 2017 11:24

Deski tarasowe - piękne i trwałe

Jeśli budujesz taras lub modernizujesz już istniejący, cenisz drewno, lecz jednocześnie szukasz materiału wytrzymałego i nie wymagającego zabiegów konserwacyjnych – nie musisz długo szukać. Na rynku pojawiły się bowiem deski tarasowe RELAZZO, marki REHAU.

Deski tarasowe RELAZZO, marki REHAU należą do systemu tarasów kompozytowych. Bardzo trwałe, efektowne i łatwe w montażu już trafiają do rąk koneserów spędzania wolnego czasu na tarasie.

By nie być gołosłownym: deski RELAZZO występują w trzech szerokościach, w pięciu różnych wariantach wykończenia i w bogatej palecie barw do wyboru, co sprawia, że gwarantują swobodę kreowania i sprzyjają indywidualności każdego projektu. Można je dobierać dokładnie tak, jak się chce i jak lubi się aranżować przestrzeń. Można też dobierać tak, by pasowały do elewacji, czy otoczenia tarasu.

Gdyby sąsiedzi też postawili na RELAZZO – nie ma problemu. Wybór desek tej marki jest tak duży, że wszyscy będą zadowoleni z oryginalnych, niepowtarzalnych własnych kompozycji. A jeśli do tego skorzystamy z wiosennej promocji (do 30 maja, a na stronie  znajdziemy listę punktów sprzedaży), to możemy dodatkowo sięgnąć po pufę lub po zestaw lampionów ogrodowych.

Najważniejszą zaletą systemu tarasowego RELAZZO jest połączenie kapitalnego wyglądu drewnianego tarasu z wytrzymałością i odporności na warunki atmosferyczne, jaka cechuje niektóre tworzywa sztuczne. To przecież kompozyt polimerowo-drzewny, w połowie składający się z drewna, a więc naturalny jak ono samo i wytrzymały, jak na polimer przystało.

Efekt takiego mariażu jest łatwy do wyobrażenia: elegancja i piękno, nie mówiąc o modzie na produkty naturalne z jednej strony, a łatwość w utrzymaniu, i trwałość z drugiej strony- mówi specjalista z firmy REHAU.

Desek tarasowych RELAZZO nie trzeba ani olejować, jak drewnianych, ani malować, ani szlifować. Żadne drzazgi, odpryski, czy nieestetyczne naloty wskutek wilgoci tutaj nie wchodzą w grę. I podkreśla, że mamy produkt wygodny w użyciu i trwały, taki, z którego na pewno możemy zbudować taras marzeń. Jest idealny dla odpoczynku i spędzenia wolnych chwil w gronie najbliższych, bezpieczny, trwały i po prostu ładny. To także materiał antypoślizgowy w najwyższej klasie właściwości według normy DIN51097, zachowujący te właściwości nawet wtedy, gdy pada deszcz, a do tego wygląda jak drewno, pachnie i obrabiany jest też jak drewno. Czego chcieć więcej?

Zanim zdecydujemy się na konkretny odcień, do wyboru mamy trzy podstawowe typy świetnie imitujących drewno desek: puro-uniwersalne, ponadczasowe, finello & naturo - deski stylowe, pasujące szczególnie na tarasy w starym, odrestaurowanym budownictwie, i coro & calmo - deski wyjątkowe, pełne z wewnętrznym rdzeniem upcyklingowym, dające szczególnie wytrzymałą konstrukcję. Pierwszy z tych typów daje nam kolejny wybór. To osiem wariantów kolorystycznych i dwa modele o różnej szerokości, pozwalające decydować się na deskę pełną lub komorową. RELAZZO puro stosowana jest najczęściej na dużych powierzchniach, gdzie mogą być sprawnie montowane dzięki nowej technologii bez nawiercania. Finello & naturo natomiast - zgodnie z nazwą - zapewnia powierzchnię zbliżoną do naturalnej, po której można z przyjemnością chodzić boso i przekonywać się, dlaczego ten model dostał nagrodę Red Dot Award. Dedykowane także renowacjom balkonów i tarasów są one również przystosowane do układania w szybkim systemie – aż sześciokrotnie szybszym od standardowego montażu desek tarasowych. Wreszcie modele coro & calmo łączą ekologię z trwałością i dają projektantom swobodę manewru. Można je nawet wykorzystywać w konstrukcjach łuków.

Każdy z modeli RELAZZO jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego, niskich i wysokich temperatur, wilgoci, lodu, czy śniegu, dzięki czemu zachowuje swój kolor przez lata. A jednocześnie… może pokrywać się patyną typową dla drewna, co jeszcze bardziej nadaje mu niesamowitego naturalnego wyglądu.

I jeszcze jedno. Produkcja desek RELAZZO wykorzystuje polimery z ekologicznych, odzyskiwalnych materiałów (np. zakrętek od butelek PET), i nie wymaga specjalnego wycinania drzew. Po prostu drewno pozyskiwane jest wyłącznie z europejskich lasów zarządzanych zgodnie z wymogami międzynarodowych certyfikatów PEFC, z drzew planowo usuwanych w ramach racjonalnej gospodarki lasem. A deski tarasowe RELAZZO, już po zużyciu, czy zniszczeniu, zastępowane nowymi, też nie są odpadami: mogą być ponownie wykorzystane jako biomasa.

Więcej informacji na: 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH