Dom stodoła o powierzchni użytkowej około 140 mkw. Fot. Studio BB Architekci

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Dom stodoła o powierzchni użytkowej około 140 mkw. Fot. Studio BB Architekci
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 sty 2018 10:21

Dom stodoła: zobacz projekt na wąską działkę

Dom zaprojektowano na bardzo wąską działkę z wjazdem od strony zachodniej. Powierzchnia użytkowa 140 mkw pozwoli na wygodne funkcjonowanie całej rodzinie.

Zespół Studio BB architekci zaprojektował dom w formie przypominający stodołę. Przyjęto oszczędną, konsekwentną formę - jeden dach dwuspodowy kryje wszystkie funkcje domu. Wyjątek stanowi salon - naturalna przerwa w podłużnym układzie: powiększony do pełnej wysokości aż po dach daje niezwykłe wrażenie przestrzeni. Dom wyróżnia się od frontu garażem oraz zadaszeniem dla drugiego samochodu - również przekryty formą tą samą formą dachu wraz z odsłoniętą więźbą.

Dom zaprojektowano na bardzo wąską działkę z wjazdem od strony zachodniej - tak nietypowe strony świata zobowiązywały do przyjęcia układu funkcjonalnego wzdłuż korytarza. Układ funkcjonalny uwzględnia wyjątkowe pomieszczenia: indywidualne pracownie dla właścicieli. Pow. użytkowa ok 140 mkw.

Pracownia Studio BB Architekci jest znana z nietypowego podejścia projektowego, w którym nacisk kładzie się na syntetyczne modele robocze w dużych skalach. Często własnie testowy model jest przyczynkiem do finalnego projektu.

Zobacz również: 20 najlepszych projektów 2017 roku. Te domy podobały się czytelnikom najbardziej

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH