• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 kwi 2016 14:36

Kompozyt drewna na tarasie. Porada eksperta

Deski kompozytowe stanowią modną alternatywę dla osób, które w swoich wnętrzach cenią funkcjonalność, a także doceniają rozwiązania ekologiczne. Dlaczego warto wykorzystać kompozyt drewna przy wykończeniu tarasu?

Kompozyt drewna jest materiałem, do produkcji którego wykorzystuje się w pełni ekologiczne oraz odpowiednio ze sobą połączone komponenty. Kompozyt zarówno wyglądem, jak i zapachem przypomina drewno, jednak różni się od niego właściwościami. Oba materiały można poddawać obróbce przy użyciu tych samych narzędzi, ale budowa kompozytu sprawia, że materiał ten jest odporniejszy na działanie warunków atmosferycznych, ponieważ zapobiega wchłanianiu wody.

- Z całą pewnością jest to budulec odpowiedni dla osób, które cenią sobie estetykę oraz trwałość wykorzystywanych tworzyw, ponieważ kompozyt drewna utrzymuje swoje właściwości i kolor przez długie lata. Dodatkowo, w porównaniu do drewna, jest on jednolity i nie posiada drzazg ani spękań – informuje Łukasz Bąk, ekspert z firmy EcoTeak Kompozyt Drewna.

Ekologiczne rozwiązanie

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść kompozytu drewna jest jego wysoka ekologiczność. Materiał ten w 100 proc. ulega utylizacji. Współcześnie konsumenci mają coraz większą świadomość na temat możliwości wyboru naturalnych tworzyw, co w połączeniu z dużą dostępnością tych materiałów pozwala na podejmowanie wyborów korzystnych zarówno z punktu widzenia klienta, jak i środowiska.

Poza tym wysoka zawartość drewna sprawia, że materiał ten cieszy się coraz większą popularnością oraz spełnia wymagania sympatyków naturalnych produktów.

Właściwości i zastosowanie

Zaletą kompozytu drewna jest jego estetyka. W przeciwieństwie do naturalnych desek, te mają regularny kształt i jednolity kolor. Takie rozwiązanie jest korzystne dla osób, które cenią elegancję i nowocześnie prezentujące się wykończenia.

Deski tarasowe

Zastosowanie nowoczesnych technik produkcyjnych sprawia, że kompozytowe deski tarasowe są mniej podatne na różnice temperatur, szczególnie te, z którymi mamy do czynienia w Europie. Składnikiem takich desek tarasowych jest odpowiednio zmielony granulat, który pozwala na zachowanie struktury zbliżonej do drewna jednocześnie nierysującej się i odpornej na zewnętrzne czynniki mechaniczne.

Zalety tarasu z drewna kompozytowego

Bez wątpienia inwestycja w taras z drewna kompozytowego zadowoli osoby, dla których ważna jest jakość wykorzystywanych materiałów, a także ich dobry wygląd i to przez długi czas. Deski kompozytowe wyglądają bardzo estetycznie i elegancko, a ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie wymagają odnawiania i malowania. Jednolity kolor oraz gładkość zapewnią estetyczne wykończenie, co zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH