Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płyta tarasowa KOST-BET Slavia Mix

Płyta tarasowa KOST-BET Slavia Mix
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 24 marz 2014 11:35 (aktualizacja: 25 marz 2014 08:15)

Kostka brukowa. Praktyczna nawierzchnia do ogrodu

Gładka lub odpowiadająca przełomom skalnym - znajduje zastosowanie zarówno w architekturze nowoczesnej jak i tradycyjnej. Idealnie nadaje się na ogrodowe alejki, chodniki, skwery i taras.

Ogród to miejsce, w którym rządzi natura, dlatego naturalne materiały są chętnie wykorzystywane do tworzenia małej architektury. Ich stonowana kolorystyka i nieregularna faktura świetnie wkomponowują się niemal w każdą stylistykę ogrodów. Podkreślą rustykalny charakter otoczenia lub uwypuklą nowoczesną linię architektury.

Popularnością wśród materiałów skalnych cieszą się kamienne posadzki z granitów i bazaltów. Chętnie stosowane są także piaskowce, trawertyny, łupki i wapienie. 

Technologia produkcji kostki umożliwia uzyskanie spójnej i jednolitej powierzchni o minimalnej nasiąkliwości. Dzięki temu kostka jest odporna na działanie niskich temperatur, charakterystycznych dla naszego klimatu. Jej istotną cechą jest także odporność na duże jednostkowe naciski. Zaletą są też odpowiednio dobrane wymiary kostek, które pozwalają w szybki i precyzyjny sposób ułożyć zaprojektowaną nawierzchnię.

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA