Płyta tarasowa KOST-BET Slavia Mix

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Płyta tarasowa KOST-BET Slavia Mix
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
24 marz 2014 11:35

Kostka brukowa. Praktyczna nawierzchnia do ogrodu

Gładka lub odpowiadająca przełomom skalnym - znajduje zastosowanie zarówno w architekturze nowoczesnej jak i tradycyjnej. Idealnie nadaje się na ogrodowe alejki, chodniki, skwery i taras.

Ogród to miejsce, w którym rządzi natura, dlatego naturalne materiały są chętnie wykorzystywane do tworzenia małej architektury. Ich stonowana kolorystyka i nieregularna faktura świetnie wkomponowują się niemal w każdą stylistykę ogrodów. Podkreślą rustykalny charakter otoczenia lub uwypuklą nowoczesną linię architektury.

Popularnością wśród materiałów skalnych cieszą się kamienne posadzki z granitów i bazaltów. Chętnie stosowane są także piaskowce, trawertyny, łupki i wapienie. 

Technologia produkcji kostki umożliwia uzyskanie spójnej i jednolitej powierzchni o minimalnej nasiąkliwości. Dzięki temu kostka jest odporna na działanie niskich temperatur, charakterystycznych dla naszego klimatu. Jej istotną cechą jest także odporność na duże jednostkowe naciski. Zaletą są też odpowiednio dobrane wymiary kostek, które pozwalają w szybki i precyzyjny sposób ułożyć zaprojektowaną nawierzchnię.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Szymon, 2014-07-21 14:33:07

  Wiktor, popatrz sobie na stronie bruk betu. Producent jest solidny, ma konkurencyjne ceny i przede wszystkim naprawdę ma duży wybór. Może pomyśl o drewnie ogrodowym, nie jest to drewno wbrew pozorom, ale jest bardzo trwałe.
 • Wiktor, 2014-06-25 19:07:25

  Kostka brukowa chyba jest najpraktyczniejsza jeżeli chodzi o powierzchnię przed domem? Zastanawiam się albo nad kostką, albo nad jakimiś płytami. Macie jakiegoś godnego polecenia producenta?
 • Agata.W, 2014-06-20 18:28:20

  na podjeździe mam położoną kostkę Tegula. Jest ładna i wytrzymała . Ścieżki i taras to płyty Przełom Skalny. Oba rodzaje nawierzchni bardzo ładnie komponują się z zielenią.

POLECAMY W SERWISACH