Projektowanie przestrzeni wokół domu wymaga uwzględnienia wielu parametrów. Fot. ABW Superbruk

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Projektowanie przestrzeni wokół domu wymaga uwzględnienia wielu parametrów. Fot. ABW Superbruk
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 maj 2016 09:11

Modny ogród: jak dobrać nawierzchnię?

Zagospodarowanie naszej posesji jest tak samo ważne, jak wygląd samego domu. Zobaczcie, jak dobrać nawierzchnie ogrodowe.

Wiosna to doskonały moment na rozpoczęcie prac związanych z zaaranżowaniem przestrzeni wokół swojego domu. Funkcjonalnie i stylowo zaprojektowany ogród tworzy miejsce do relaksu i odpoczynku, zwiększa atrakcyjność naszej nieruchomości, ale też znacząco podnosi jej wartość.

Dziś design ogrodowy dostępny jest niemal dla każdego. Zagospodarowanie naszej posesji staje się tak samo ważne, jak wygląd budynków. Można skorzystać z usług licznych specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu lub stworzyć koncepcję swojego ogrodu samodzielnie - choć potrzeba do tego dużo czasu, zaangażowania i determinacji.

Ogrodowe trendy

W modzie ogrodowej dominują obecnie trzy główne trendy: styl rustykalny – prosty i sielski, jego szlachetniejsza odmiana – styl romantyczny oraz coraz bardziej popularny modernistyczny – minimalistyczny i nowoczesny. Niezależnie od wybranej stylistyki ważne jest, by ogród spójnie komponował się z bryłą budynku, jego fasadą, dachem, wnętrzem oraz otaczającym posesję krajobrazem.

Wbrew pozorom ogród to nie tylko rośliny. W pierwszej kolejności należy zaplanować ścieżki komunikacyjne, podjazdy oraz funkcjonalną przestrzeń do relaksu i rekreacji. Niebywale ważny jest wybór okładzin nawierzchni oraz architektury ogrodowej. Właściwie dobrane materiały zagwarantują, że przestrzeń będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również odpowiadająca na potrzeby jej użytkowników, trwała i funkcjonalna.

Doskonałym materiałem do wykończenia nawierzchni w przydomowym ogrodzie są kostki brukowe oraz płyty tarasowe. Łączą one atrakcyjny wygląd z doskonałymi parametrami technicznymi, trwałością i odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie wymagają dużego zaangażowania czasu i środków finansowych w ich konserwację i utrzymywanie w czystości. Znacznie górują w tym względzie nad naturalnymi budulcami, takimi jak drewno czy kamienie z gatunku trawertyn i piaskowiec. Firma ABW Superbruk, dzięki zaangażowaniu innowacyjnej technologii produkcji, prezentuje szeroką ofertę płyt i kostek wyróżniających się ciekawym wzornictwem. Znajdziemy tu doskonałe imitacje naturalnych materiałów, produkty postarzane - o rustykalnym charakterze czy industrialne betony - mówi Magdalena Węgrzynowska z firmy ABW Superbruk, uznanego producenta kostek brukowych i płyt tarasowych.

Różnorodność oferty sprawia, że możemy przygotować propozycje dla niemal każdego klienta, niezależnie od jego indywidualnych potrzeb i stylistyki, jaką preferuje – dodaje specjalistka.

Wielkoformatowe płyty na duże posesje

Wartą zainteresowania nowością w ofercie firmy ABW Superbruk jest linia wielkoformatowych Płyt VIP. Produkt dostępny jest w czterech, zainspirowanych naturą kolorystykach – africa, granite, creme i alhambra oraz dwóch wariantach wykończenia powierzchni. Mamy tu Płyty VIP, o eleganckim i nowoczesnym charakterze, doskonałe do tworzenia dużych jednolitych powierzchni oraz strukturalne Płyta VIP Łupek – z delikatnym przetoczeniem, nawiązującym do faktury bruku antycznego.

Płyty występują w czterech rozmiarach – 30x40, 40x40, 50x40 i 70x40 cm. Charakteryzują się modularnością. Poszczególne formaty można ze sobą łączyć, mieszać, tworzyć unikalne konfiguracje. Daje to duże możliwości aranżacyjne w trakcie procesu projektowania ogrodu - wskazuje Magdalena Węgrzynowska.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH