Kwadratowy kształt płyt gresowych Ceramic Aristoni pozwala na tworzenie geometrycznych kompozycji, a wielowymiarowa kolorystyka sprawia, że prezentują się one bardzo elegancko. Fot. Libet.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kwadratowy kształt płyt gresowych Ceramic Aristoni pozwala na tworzenie geometrycznych kompozycji, a wielowymiarowa kolorystyka sprawia, że prezentują się one bardzo elegancko. Fot. Libet.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
13 kwi 2016 10:31

Modny ogród: tak urządzisz go w nowoczesnym stylu

Oszczędne wzornictwo i fascynacja geometrycznymi formami. Tak w skrócie opisać można stylistykę współczesnych ogrodów. Zobaczcie, jak urządzić ogród w nowoczesnym stylu.

Wraz z popularnością nowoczesnych domów, których architektura kładzie nacisk na prostotę wyrazu, do oszczędnych brył budynków zaczęto również dopasowywać ich otoczenie. Nowoczesny ogród jest uporządkowany, przejrzysty i elegancki za sprawą gładkich powierzchni, zieleni przystrzyżonej pod linijkę i inspiracji geometrycznymi figurami. 

Zamiast tradycyjnych „cegiełek” o frywolnych liniach, ścieżki i patia wyznaczają płyty tarasowe i kostki o kształcie kwadratów, prostokątów i rąbów. Dodatkowe detale małej architektury, przyjmują różnorakie formy od prostokątnych monolitów po radośnie wyglądające foremne kule. Do wypoczynku służą z kolei betonowe meble w kształcie sześcianów i pentagonów. Uzupełnieniem matematycznego równania są natomiast kwadratowe i prostokątne donice, pojemniki na kwiaty lub dekoracyjne lampy, przyjmujące fantazyjne formy niczym z obrazów Picassa.

Otaczając dom geometrycznym kontekstem, nadajemy przestrzeni na zewnątrz nowoczesny, nieco futurystyczny charakter. Symetryczne formy i zdecydowane kształty wprowadzają dynamikę do tej przestrzeni codziennego relaksu. Co więcej, geometria w ogrodzie, jak i nauka z której czerpie inspiracje, jest uniwersalna. Taką estetykę w prosty i szybki sposób można przemienić w bardziej zachowawczą aranżację – wystarczy odmienić sposób, w jaki strzyżemy zieleń czy ustawić kilka donic z krzewami, wyłamujących się z panującej w ogrodzie symetrii. Dopóki jednak geometryczne motywy są w modzie, warto nacieszyć oczy matematyką w artystycznym wydaniu. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH