Płytki porcelanowe z kolekcji Imagina w kolorze Argenta marki Rosagres. Fot. Rosagres.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Płytki porcelanowe z kolekcji Imagina w kolorze Argenta marki Rosagres. Fot. Rosagres.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
02 cze 2014 14:58

Najpiękniejsze płytki ceramiczne na taras: wybierz swój typ!

Są trwałe i bardzo praktyczne, a przy tym prezentuja się wyśmienicie. Płytki ceramiczne dedykowane na zewnątrz to modny i sprawdzony sposób na taras. Zobaczcie najnowsze propozycje światowych producentów prosto z targów Cevisama 2014 w Hiszpani.

Taras to miejsce o charakterze wypoczynkowym, przeznaczone do spędzania czasu wolnego w ciepłe, pogodne dni. Jest on niejako przedłużeniem samego domu, jego integralną częścią, położoną jednak poza jego murami. Dlatego też koncepcja aranżacji tarasu powinna spełniać kilka podstawowych warunków. Z jednej strony nie może ona radyklanie odbiegać od koncepcji wystroju wnętrz, z drugiej muszą tu zostać użyte materiały o podwyższonych standardach użytkowania.

Ważny wybór

Centralnym elementem organizującym przestrzeń tarasu i wyznaczającym jego granice jest nawierzchnia. Wbrew pozorom to ona zadecyduje o charakterze aranżowanej powierzchni. Wybór materiału będzie miał tu zasadnicze znaczenie. Stąd np. drewno nada naszemu tarasowi charakter rustykalny, kostka brukowa podkreśli jego miejski styl, a beton wyeksponuje jego ultranowoczesność. Nie możemy też zapominać, że posadzki na tarasach muszą sprostać znacznie wyższym wymaganiom niż układane wewnątrz domu, są bowiem stale narażone na duże zmiany temperatury, palące słońce lub mróz, a także wilgoć z deszczu czy topniejącego śniegu.

Ładne i praktyczne

Wszystkim tym oczekiwaniom sprostają płytki ceramiczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Są nie tylko ładne, ale i doskonale imitują inne materiały, takie jak drewno, kamień czy beton. Stąd w zależności od wzoru – a jest w czym wybierać – sprawdzą się w każdego typu aranżacji: od bardzo nowoczesnych poczynając, poprzez klasyczne czy eleganckie, a kończąc na tych nieco retro.

Podstawowe walory

Poza oczywistymi walorami estetycznymi płytki gresowe odznaczają się również wysoka jakością wykonania. Są one odporne zarówno na mróz, wilgoć, jak i nagłe zmiany temperatury. Do ich podstawowych atutów należy zaliczyć także trwałość i odporność na ścieranie czy zarysowania, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz antypoślizgową powierzchnię.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH