Nawierzchnia ogrodowa Magna. Fot. Polbruk

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Nawierzchnia ogrodowa Magna. Fot. Polbruk
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 sie 2017 09:08

Nawierzchnie ogrodowe - tak stworzysz modne geometryczne wzory

Wolny od bałaganu ogród to również wolne od niego myśli – przedstawiamy kilka realizacji z wykorzystaniem kostki brukowej Polbruk, które powstały z chęci uporządkowania przestrzeni, a zarazem misternego połączenia tego, co praktyczne z naturalnością. W ogrodzie powinniśmy czuć się swobodnie – to pewne. Zadbajmy o to, korzystając z zasad geometrii.

Geometryczny porządek najłatwiej jest wprowadzić do ogrodu, wybierając kostki prostokątne i kwadratowe, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. Korzystny efekt osiągniemy również, układając nawierzchnię z minitrapezów.

Geometrycznie, ale nie nudno!

Dla wielu osób w ogrodzie ważne jest, aby nawierzchnia była pomysłowa i dużo się na niej działo. Taki efekt osiągniemy poprzez połączenie kostek w różnorodnych rozmiarach i kształtach, a także różnych kolorach. Wśród inspirujących realizacji wykonanych z wykorzystaniem kostek Polbruk można wskazać posesję, na której ścieżki i taras zostały zaaranżowane za pomocą kilku produktów, różniących się od siebie kształtem, wielkością i kolorami: Polbruk Teriso, Carmino i Granito w ciepłych odcieniach brązów i beży. Jako element kontrastujący wykorzystano tu obrzeża Canto. Całość, czyli ścieżki prowadzące od tarasu do altanki i bramy, a także sam taras ze stopniami schodowymi robi wrażenie i świetnie komponuje się ze scenerią ogrodu.

Na podjazd – ciekawe wzory

Na podjazd nie powinno się używać kostki cieńszej niż 6 cm. Sprawdzą się m.in. Avanti, Beganit czy Complex, ułożone w geometryczne wzory. Przedstawione realizacje Polbruk pokazują, że kostką brukową można operować nie tylko w zakresie wyznaczania granic projektowanej nawierzchni, ale także zabawy wzorami.

Strefy relaksu 

O wszechstronności kostki brukowej jako materiału budowlanego świadczy również liczba możliwych projektów, w których można ją zastosować. Sięgając po deski betonowe Lira czy płyty tarasowe Linea z oferty TOP stworzymy nietuzinkowe miejsca relaksu, podesty, podjazdy w wersji makro i mini, a także wszelkiego rodzaju dojścia do domu i posesji. 

Zobacz także jak wyznaczyć strefę prywatności w ogrodzie

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Greg, 2017-08-25 09:06:24

    Wzory na nawierzchni można tworzyć nawet bez kolorów :)

POLECAMY W SERWISACH