Polbruk Nostalite Prima. Fot. Polbruk

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Polbruk Nostalite Prima. Fot. Polbruk
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 wrz 2016 22:00

Nawierzchnie ogrodowe w barwach jesieni

Ogród, który ma zachwycać przez cały rok, musi posiadać dominujące elementy przełamujące kolor trawników i drzewek. Mogą nimi być zimnolubne rośliny, przykuwająca uwagę pergola i kwietniki, lub… nawierzchnia wykonana z kostki w kolorze lawy, czerwieni i barw jesieni.

Przedstawiamy zainspirowane naturą aranżacje, które emanują ciepłem i radością bez względu na porę roku. 

Prawdopodobnie każda osoba, posiadająca ogród marzy o tym, aby rabaty, alejki i taras zachwycały feerią barw przez cały rok. Jednak przez wzgląd na zmianę aury i okres wegetacyjny roślin, przydomowe przestrzenie nie emanują taką energią, jak chociażby wiosną, czy latem. Aby ogród prezentował się interesująco, także jesienią i zimą, warto zdecydować się na nawierzchnie w odcieniach czerwieni oraz barw pokrewnych, z dodatkiem koloru pomarańczowego i brązowego.

Czerwony – nie tylko dla odważnych

Czerwony to kolor dominujący, który nie znosi konkurencji. Stosowany w aranżacji wnętrz czy ogrodów wymaga ostrożności i starannego przemyślenia. Nie jest to jednak barwa przeznaczona tylko i wyłącznie dla odważnych. – Myśląc o kostce brukowej w odcieniach czerwonego, warto skorzystać z tych produktów, które są bardziej stonowane i charakteryzują się większą uniwersalnością, a jednocześnie pozwalają osiągnąć podobny efekt.

Przykładami są Polbruk Nostalite Prima w kolorze indiana oraz Polbruk Carmino czy Ideo w kolorze hawaii. Dzięki nim aranżacja zyskuje na charakterze, jest efektowna i przykuwa uwagę. Kostki w tych kolorach rewelacyjnie sprawdzają się w połączeniu z szarościami, beżami, brązami i klasyczną bielą – czyli kolorami, w których najczęściej utrzymane są elewacje domów. Nawierzchnie w odcieniach czerwieni bardzo dobrze wyglądają również w towarzystwie jednorodnej zieleni roślin czy dodatków z naturalnego drewna – tłumaczy Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.

Zainspirowane naturą

Produkty nawierzchniowe, nadające się do kreowania jesiennych wzorów z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników aranżacji zainspirowanych naturą. Ponadto elementy w intensywnych, nasyconych kolorach to doskonały sposób na ożywienie przydomowego ogrodu.

Produkty w odcieniach hawaii (melanż brązowo-pomarańczowy), indiana (żółto-czerwono-czarny), lawa (czerwono-czarny) oraz barwy jesieni (żółto-czerwono-brązowy), sprawdzają się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i tych zachowanych w stylu rustykalnym.

Osoby, które korzystają z elementów nawierzchniowych w kolorach takich jak lawa, hawaii czy barwy jesieni, wykorzystują je najczęściej do dużych, przydomowych realizacji i przy obiektach usługowych, komercyjnych. W efekcie produkty te najczęściej znajdziemy na podjazdach zaprojektowanych z rozmachem tj. domów-dworków, rezydencji, czy restauracji i hoteli – dodaje ekspert firmy Polbruk.

W ofercie firmy Polbruk produktami w kolorze hawaii są kostki: Granito, Carmino, Ideo, Nostalite, Trento i Ekol. Z kolei w kolorze indiana dostępne są elementy takie jak: Carmino, Ideo, Granito, Nostalite i Nostalite Prima. W barwach jesieni oferowane są: Nostalite i Napoli, a lawa – Nostalite.

W przypadku układania nawierzchni z kostek melanżowych, kostkę należy pobierać jednocześnie z trzech różnych palet. Pozwoli to uniknąć odchyleń kolorystycznych na rozległych powierzchniach.
Gdy oprócz kolorów uwzględnimy bogactwo kształtów oferowanych kostek, z pewnością dopasujemy coś do stylu naszego ogrodu i gustu. W zależności od produktu są to elementy kwadratowe, prostokątne i trapezowe.

Przedstawione aranżacje pokazują, że wyrazistych kolorów nie należy się bać. Dzięki zastosowaniu kostki brukowej w barwach jesieni i melanżowych kolorach, przydomowa przestrzeń nigdy się nie znudzi i pozostanie efektowna przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Greg, 2016-09-26 09:12:18

    Jeśli kostka pasuje do otoczenia i architektury – jest doskonale :)

POLECAMY W SERWISACH