Kostka brukowa Palisada Piazza dostępna w ofercie firmy Buszrem. Może być stosowana jako mur oporowy i okalający, obramowanie drzew i tarasów roślinnych, jako ogranicznik kostki brukowej. Z powodzeniem stosuje się ją także do budowy schodów. Fot. Buszrem.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Kostka brukowa Palisada Piazza dostępna w ofercie firmy Buszrem. Może być stosowana jako mur oporowy i okalający, obramowanie drzew i tarasów roślinnych, jako ogranicznik kostki brukowej. Z powodzeniem stosuje się ją także do budowy schodów. Fot. Buszrem.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
07 kwi 2015 10:49

Nawierzchnie w ogrodzie - najnowsze propozycje producentów

Nawierzchnie w ogrodzie stanowią ważny element, który wpływa na odbiór całej przydomowej przestrzeni. Starannie zaprojektowane mogą stać się prawdziwą ozdobą ogrodu.

Utwardzone nawierzchnie w ogrodzie powinny być wykonane z mrozoodpornych, trwałych materiałów. Ze znalezieniem takich produktów nie będzie większych problemów. W ofercie producentów dostępne są bowiem materiały przeznaczone specjalnie do stosowania na zewnątrz. Do tego do wyboru mamy naprawdę wiele wzorów, faktur czy kolorów, które dają praktycznie nieskończone możliwości aranżacji.

Bez względu na rodzaj wybranego materiału zawsze (najlepiej jeszcze przed zakupem) powinniśmy dokładnie przemyśleć sposób, wzór w jaki ułożymy nawierzchnię. Pamiętajmy, że stonowane odcienie stanowią doskonałe tło wystroju ogrodu. Barwne, dynamiczne kompozycje z kolei skupiają uwagę na wybranym miejscu - pomogą nam podkreślić konkretny element aranżacji.

Przy tworzeniu utwardzonych nawierzchni możemy wykorzystać różnorodne materiały: drewno, kamień, płytki. Wybór konkretnej powierzchni powinien nawiązywać do charakteru całego ogrodu oraz domu.

Najczęściej stosowanym materiałem jest kostka brukowa. Chętnie wykorzystujemy ją do tworzenia trwałych ścieżek, tarasów czy podjazdów. Z naturalnym otoczeniem ogrodu doskonale komponuje się drewno, które wymaga jednak dokładnej konserwacji i pielęgnacji. Drewno możemy zastąpić płytkami doskonale imitującymi strukturę i fakturę naturalnego drewna. Dzięki temu uzyskamy podobny efekt wizualny, ale znacznie łatwiej będzie nam dbać o estetyczny wygląd nawierzchni.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Maciej, 2017-04-19 13:39:41

    Świetne pomysły. Tylko teraz jak zrobić coś tak cudownego, ze starego ogrodu z ograniczonymi funduszami. Wiadomo kostki nie da się niczym zastąpić, natomiast palisady są również plastikowe w formie słupków np. coś takiego jak palisada ogrodowa standard5, tylko jak to teraz ładnie obrobić ?
  • Karola, 2015-07-15 07:51:06

    Super aranżacje. Szkoda że nie macie pomysłu na pokazanie jak estetycznie \"ukryć\" np zbiornik z gazem.

POLECAMY W SERWISACH