Nawierzchnie wokół domu. Płyty gresowe Solid 2.0. Fot. Opoczno

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nawierzchnie wokół domu. Płyty gresowe Solid 2.0. Fot. Opoczno
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 marz 2018 11:01

Nawierzchnie wokół domu - modne płyty gresowe

Urządzenie przestrzeni na wokół domu to nie lada wyzwanie. Taras czy ogród powinien być nie tylko funkcjonalny i bezpieczny, ale też dobrze komponować się z resztą przestrzeni. Od czego więc zacząć?

Szeroka gama wzorów i kolorów płytek gresowych daje nieograniczone możliwości aranżacyjne przestrzeni na zewnątrz budynków. Na pięknym, urządzonym wedle naszych upodobań tarasie czy balkonie, będziemy czuć się dobrze i swobodnie. Pomyślmy o tym już teraz. W końcu wiosna jest tuż tuż.

Harmonijna kompozycja

Przy aranżowaniu przestrzeni, w której chcemy spędzać błogi czas od wiosny aż do jesieni, równie istotne jak ergonomia, są także walory estetyczne. Płytki ułożone na balkonie lub w ogrodzie powinny idealnie wkomponować się w istniejącą przestrzeń. W zależności od tego jaki styl architektury i wnętrz lubimy najbardziej, możemy wybierać spośród płytek inspirowanych drewnem, kamieniem lub betonem architektonicznym.

Minimalizm na topie

Miłośnicy klimatów industrialnych mogą sięgnąć po płytki o wzorze betonu, jak te z kolekcji Beton 2.0 marki Opoczno. W minimalistycznych miejscach doskonale sprawdzą się także jasno- lub ciemnoszare gresy o wzorze kamienia.

Naturalnie i pięknie

Gresy inspirowane drewnem, jak te z kolekcji Wood 2.0 marki Opoczno, dzięki szerokiej palecie barw, sprawdzą się praktycznie w każdym stylu. Zwolennicy estetyki skandynawskiej z pewnością wybiorą wyglądające jak bielone drewno płytki Wood 2.0 white. W nowoczesnych przestrzeniach świetnie prezentować się będą za to te w kolorze grafitowym. W kolekcji znajdziemy również ciepłe odcienie brązu i beżu, które doskonale „zagrają” w miejscu w stylu klasycznym lub w ponadczasowej przestrzeni w klimacie "contemporary".

Na każdą pogodę i nie tylko

Walory estetyczne tarasu, balkonu i ogrodu są niezwykle ważne. Jednak równie istotna jak wygląd, jest funkcjonalność płytek, a także ich jakość. Gresy o wysokich parametrach technicznych i użytkowych sprawdzą się dobrze przy każdej pogodzie, będą też niezwykle wytrzymałe. Odporność na mróz, wodę, intensywne nasłonecznienie i szybką zmianę temperatur – to podstawowe cechy, które powinny posiadać płytki układane na zewnątrz pomieszczeń.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH