Trend geometryczny w architekturze. Fot. Galeco

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Trend geometryczny w architekturze. Fot. Galeco
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 kwi 2018 12:40

Nowoczesny dom - trend geometryczny jest na topie

Minimalistyczne, geometryczne kształty, prostota form oraz stonowane kolory to najważniejsze wyznaczniki modnego dziś wnętrza.

Wielbiciele geometrycznego trendu cenią go głównie za prostotę i minimalizm. Coraz częściej widoczny jest zarówno w bryle budynku, jego elementach konstrukcyjnych, jak i w samym wystroju pomieszczeń. 

Trend geometryczności w bryle budynku oraz materiałach budowlanych

„Less is more” słowa wypowiedziane przez ikonę architektury Ludwiga Mies van der Rohe – nadal stanowią inspirację dla wiodących architektów. Nowoczesne budynki tworzone są dziś najczęściej na planie prostokąta lub kwadratu. Prym wiodą domy parterowe o dużej powierzchni i maksymalnie otwartej przestrzeni, pokryte płaskim dachem. Równie popularne są tzw. stodoły, czyli domy z poddaszem, przykryte dachem dwuspadowym, pod którym mieszczą się najczęściej sypialnie. Coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i zmieniających się trendów. Stale powiększająca się oferta materiałów budowlanych ułatwia tworzenie oryginalnych i minimalistycznych projektów. Modne dziś geometryczne formy przybiera chociażby stolarka otworowa, dachówki czy systemy odprowadzenia wody deszczowej. - Coraz większa liczba klientów decyduje się na rynny i rury spustowe o przekroju kwadratowym. Swoim kształtem doskonale współgrają one z minimalistyczną bryłą domu, a ich unikatowy profil gwarantuje większą przepustowość. Dzięki takim rozwiązaniom zachowany zostaje minimalistyczny wygląd budynku, a jego bryła przybiera niezwykle modernistycznego charakteru - mówi Anna Góral, ekspert firmy Galeco, polskiego producenta systemów orynnowania. Odpowiedni wybór detali wykończenia budynku daje możliwość zamieszkania w domu, który zachwyca swoim wyglądem przez długie lata. Geometryczny styl bryły budynku i wykończenia wnętrz oraz przejawiający się w nim minimalizm dają z kolei gwarancję jego ponadczasowości.

Trend geometryczności we wnętrzach domów

Na przestrzeni ostatnich lat zaobserwować można coraz większy zachwyt kształtami tworzonymi z linii prostych. Meble projektowane i tworzone są w formie regularnych i foremnych brył a coraz ważniejsze są detale wykończenia. Geometryczny minimalizm stał się najbardziej pożądaną cechą dzisiejszego designu. Widoczny jest on nie tylko w formach wykończenia wnętrz, ale też najczęściej wybieranych elementach wyposażenia domów, takich jak: systemy oświetlenia, armatura czy płytki ceramiczne. - Geometryczne, ostre kształty to obecnie wiodący trend. Wykorzystanie prostych brył, spełniających funkcje użytkowe, pozwala stworzyć oryginalne przestrzenie. Geometria świetnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, udowadniając, że przy użyciu najprostszych kształtów i form tworzyć można pomieszczenia o niebanalnej estetyce, zachwycające swoją harmonią i funkcjonalnością. Bardzo dobrze współgra też z obecnymi trendami kolorystycznymi. Stonowane barwy oraz proste formy sprawiają, że wnętrza nabierają stylowego i ekskluzywnego charakteru – zdradza mgr inż. Arch. Robert Judziński, architekt MURO architekci.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH