Fot. Kärcher

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. Kärcher
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
18 maj 2016 10:50

Otoczenie domu: tak wyczyścisz drewniany taras

Deski sosnowe, bangkirai lub nowoczesne polimerowo drewniane podłoża - powierzchnie drewniane są bardzo popularne jeśli chodzi o wykładanie tarasu. Utrzymanie ich w czystości stanowi jednak wyzwanie.

Brud łatwiej się gromadzi i zalega w szczelinach naturalnego materiału, niż na przykład w przypadku gładkich, kamiennych powierzchni. Mycie wężem ogrodowym daje mizerne rezultaty i marnuje wodę.
Ale jest na szczęście inna rada. Korzystając z myjki ciśnieniowej usuniesz brud skutecznie i bez wysiłku. Jest to także delikatny sposób czyszczenia, który nie uszkodzi Twojego drewnianego tarasu. Korzystając z dyszy rotacyjnej oraz lancy jednostrumieniowej można regulować strumień przepływu wody dopasowując go do swoich potrzeb.

Myjki ciśnieniowe są szczególnie wygodne, gdy używamy ich w połączeniu z dodatkowym sprzętem czyszczącym powierzchnie takim jak przystawka T-Racer. T-Racer wyposażony w dwie płaskie dysze zamontowane na obracającym się śmigle zwiększają wydajność czyszczenia nawet 10 -krotnie, a obudowa skutecznie chroni przed rozpryskami wody. Ciśnienie wody napędza wirnik z dwoma dyszami. To sprawia, że urządzenie sunie kilka minimetrów nad ziemią, przez co łatwo można nim sterować. Korzystając z urządzenia wyczyścimy powierzchnie dwa razy szybciej niż przy użyciu lancy jednostrumieniowej. Kolejnymi zaletami jest osłona przeciw rozpryskom i oszczędność wody poprzez krótszy czas korzystania.Alternatywnie można skorzystać z szczotki Power PS 40 z wbudowanymi dyszami, które znacznie zwiększają wydajność urządzenia. Zalecamy stosowanie szczotki do czyszczenia drewnianych tarasów, ze względu na jego dużą skuteczność we wnikaniu w rowki drewna.

Jeśli dawno nie czyściliśmy naszego tarasu to warto zastosować preparat do czyszczenia drewna 3 w 1 marki Kärcher. Środek zabezpiecza drewno przed promieniami UV, spowalniając tym samym proces jego starzenia się.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Ludek, 2017-04-20 18:54:17

  Myjka ciśnieniowa właśnie daje radę przy czyszczeniu tarasów, ja w tamtym roku kupowałem i teraz przed majówka mam zamair własnie wyczyscić, mam nadzieję, ze wszystko dobrze się wymyje. No tak, po ciśnieniem dużym powinny zejść wszelkie zabrudzenia
 • kasiakk, 2017-04-18 13:54:04

  U mnie taras zabezpieczony woskiem z saicos jets i nie niszczy się aż tak, wiec myślę, ze użycie takiej myjki nie uszkodzi mi drewna, a dobrze wyczyści taras, bo jednak po zimie nalezy w jakiś sposób odświezyć taras.
 • Pusty7, 2016-06-15 21:18:18

  Bardzo dobre rady. Zastanawiam się jednak, czy używanie myjki z ruchomą szczotką mimo wszystko nie będzie mocno ścierać drewnianego tarasu? Na pewno zależy to od gatunku drewna. Egzotyczne odmiany będą bardziej wytrzymałe, tak samo nawierzchnie przemysłowe o dużo większej wytrzymałości. Ale na przykład drewno sosnowe albo dębowe, czyli tańsze odmiany? Czy będą w stanie wytrzymać taką eksploatację? Odnośnie bardziej gładkich nawierzchni, został tu wymieniony kamień. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie gładkości kamienia i wygląd drewna, czyli po prostu deski kompozytowe. Wśród materiałów na tarasy: ,tarasy deski kompozytowe wyglądają praktycznie identycznie jak drewno egzotyczne. W ogóle nie wymagają konserwacji i są dużo bardziej odporne mechanicznie od kamienia.

POLECAMY W SERWISACH