Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Kärcher

Fot. Kärcher
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 18 maj 2016 10:50 (aktualizacja: 18 maj 2016 10:54)

Otoczenie domu: tak wyczyścisz drewniany taras

Deski sosnowe, bangkirai lub nowoczesne polimerowo drewniane podłoża - powierzchnie drewniane są bardzo popularne jeśli chodzi o wykładanie tarasu. Utrzymanie ich w czystości stanowi jednak wyzwanie.

Brud łatwiej się gromadzi i zalega w szczelinach naturalnego materiału, niż na przykład w przypadku gładkich, kamiennych powierzchni. Mycie wężem ogrodowym daje mizerne rezultaty i marnuje wodę.
Ale jest na szczęście inna rada. Korzystając z myjki ciśnieniowej usuniesz brud skutecznie i bez wysiłku. Jest to także delikatny sposób czyszczenia, który nie uszkodzi Twojego drewnianego tarasu. Korzystając z dyszy rotacyjnej oraz lancy jednostrumieniowej można regulować strumień przepływu wody dopasowując go do swoich potrzeb.

Myjki ciśnieniowe są szczególnie wygodne, gdy używamy ich w połączeniu z dodatkowym sprzętem czyszczącym powierzchnie takim jak przystawka T-Racer. T-Racer wyposażony w dwie płaskie dysze zamontowane na obracającym się śmigle zwiększają wydajność czyszczenia nawet 10 -krotnie, a obudowa skutecznie chroni przed rozpryskami wody. Ciśnienie wody napędza wirnik z dwoma dyszami. To sprawia, że urządzenie sunie kilka minimetrów nad ziemią, przez co łatwo można nim sterować. Korzystając z urządzenia wyczyścimy powierzchnie dwa razy szybciej niż przy użyciu lancy jednostrumieniowej. Kolejnymi zaletami jest osłona przeciw rozpryskom i oszczędność wody poprzez krótszy czas korzystania.Alternatywnie można skorzystać z szczotki Power PS 40 z wbudowanymi dyszami, które znacznie zwiększają wydajność urządzenia. Zalecamy stosowanie szczotki do czyszczenia drewnianych tarasów, ze względu na jego dużą skuteczność we wnikaniu w rowki drewna.

Jeśli dawno nie czyściliśmy naszego tarasu to warto zastosować preparat do czyszczenia drewna 3 w 1 marki Kärcher. Środek zabezpiecza drewno przed promieniami UV, spowalniając tym samym proces jego starzenia się.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA