Klinkier na elewacji. Kolekcja Piatto płytka elewacyjna antracyt. Fot. Cerrad

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Klinkier na elewacji. Kolekcja Piatto płytka elewacyjna antracyt. Fot. Cerrad
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katazyna Masłowska
05 kwi 2018 09:10

Piękno starej cegły w nowoczesnym wydaniu

Mała architektura, wbrew nazwie, odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu przestrzeni wokół domu. Jej poszczególne elementy muszą być starannie dobrane, by końcowy efekt był spójny wizualnie oraz dawał poczucie harmonii, ale i gwarantował bezpieczeństwo użytkowania.

Warto postawić więc na wysokiej jakości materiały, które pozwalają na kompleksowe wykorzystanie zarówno na tarasie, schodach prowadzących do ogrodu, jak i elewacji budynku czy ogrodzeniu. Taka właśnie jest kolekcja pięknie stylizowanych płytek klinkierowych Piatto firmy Cerrad, z którą stworzymy ciekawe architektonicznie rozwiązania w przydomowej przestrzeni.

Jeszcze niedawno uważana za symbol tradycyjnej architektury, dziś stała się synonimem elegancji oraz szlachetności. Stara cegła, bo o niej mowa, z wdziękiem zdobi wnętrza domu, a przestrzeni ogrodowej nadaje wyjątkowy charakter. Jej ponadczasowy styl sprawia, że doskonale zagra nie tylko z domem utrzymanym w tradycyjnym stylu, ale i niezwykle modną, nowoczesną bryłą budynku.

Funkcjonalność i piękno w parze

Klinkier w wydaniu Piatto wydaje się być stworzony do ogrodowych aranżacji, o czym świadczą jego wyjątkowe właściwości użytkowe połączone z różnorodnością stylistyczną.

Innowacyjna technologia formowania na sucho, którą firma Cerrad jako pierwsza wprowadziła w Polsce, sprawia, że materiał ten cechuje się niespotykaną żywotnością oraz nasiąkliwością wodną na poziomie, który gwarantuje mu samowentylację oraz zachowanie stabilności wymiarowej w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych. Do tego może być bez obaw stosowany na systemach podgrzewania podłogowego, które w okresie zimowym pozwolą bezpiecznie poruszać się wokół domu.

Stwórz małą architekturę z charakterem

Piatto to niezwykle bogata kolekcja klinkierowych płytek, dla których inspiracją była stara, ręcznie formowana cegła. Dzięki wyjątkowym parametrom użytkowym wszystkich elementów oraz ich szlachetnej stylistyce, są szeroko stosowane w aranżacji ogrodowej architektury – sprawdzą się jako element dekoracyjny elewacji budynku, gdzie mogą być wykorzystane zarówno na całej jego powierzchni, jak i wybranej ścianie lub jedynie jej fragmencie, tworząc wyrazisty detal.

Zobacz także: Nowoczesne okna na lata: jak je wybrać?

Z powodzeniem pełnić mogą także funkcje materiału wykończeniowego dla przykuwającego uwagę monumentalnego ogrodzenia, oddalonej od domu altany lub niewielkich budowli małej architektury, takich jak murki czy klomby. Ważne, by korzystać z nich umiejętnie i nie popaść w przesadę, która zniweczy najlepsze starania projektanta.

Zadbaj o stylistyczną spójność

Niezależne od tego, na jaki styl postawimy, projektując otoczenie domu musimy trzymać się tych samych reguł i zasad, którymi kierujemy się podczas aranżacji wnętrz - poszczególne elementy stylizacji muszą do siebie pasować. Wychodząc z tego założenia, projektanci Cerrad w kolekcji Piatto przygotowali ofertę płytek podłogowych oraz ryflowanych stopnic (obie w wymiarze 30x30 cm), których wykończenie i kolory zostały dokładnie dopasowane do ściennych propozycji. Wkrótce do oferty Piatto trafią także wyjątkowe płytki V-shape, idealne do tworzenia efektownych i komfortowych schodów ogrodowych.

Producent: Cerrad

Kolekcja: Piatto

Kolory antracyt, gris, honey, terra, red, sand

Dostępne wymiary 7,4x30 cm (płytki elewacyjne), 30x30 cm (płytki podłogowe i stopnice)

Cena płytki elewacyjne – 69,90 złm2, płytki podłogowe – 64,98 złm2, stopnica prosta – 7,20 złszt., stopnica narożna – 12,18 złszt.

To Cię również zainteresuje: Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH