Płytki z kolekcji Megan o dużym formacie. Doskonale komponują się z minimalistycznym stylem, nadając otoczeniu oryginalny charakter. Fot. Jadar.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Płytki z kolekcji Megan o dużym formacie. Doskonale komponują się z minimalistycznym stylem, nadając otoczeniu oryginalny charakter. Fot. Jadar.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
07 lip 2015 12:16

Płytki na balkon i taras. Zobaczcie najnowsze kolekcje

Jednym z pomysłów na wykończenie tarasu czy balkonu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne płytki. Zobaczcie jakie kolekcje oferują producenci.

Płytki ceramiczne są łatwe do utrzymania w czystości, nie wymagają również specjalnych zabiegów konserwacyjnych, a przy tym pięknie się prezentują. Nic więc dziwnego, że są tak często i chętnie wybierane do wykańczania tarasu lub balkonu. 

Schody, balkony i tarasy są narażone na zmienne warunki atmosferyczne, w tym duże wahania temperatur. Wybierając płytki, które będziemy układać na zewnątrz, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich parametry. Pytki przeznaczone na zewnątrz muszą być antypoślizgowe i odporne na mróz. Powinny też mieć IV lub V klasę ścieralności.

Przy układaniu płytek na tarasie pamiętajmy także o użyciu mrozoodpornych zapraw oraz materiałów do fugowania przeznaczonych do stosowania na zewnątrz. Z kolei rodzaj, jak i rozmiar płytek powinniśmy dopasować do własnych upodobań oraz wielkości naszego tarasu. Pamiętajmy, że im mniejsze płytki, tym więcej łączeń i miejsc trudnych do utrzymania w czystości.

Producenci płytek ceramicznych oferują wiele kolekcji dedykowanych na zewnątrz. W tym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się te imitujące naturalne materiały. Wśród nich dużą popularność zdobyły płytki drewnopodobne, które pozwalają tworzyć aranżacje pozbawione sztucznych granic i wizualnych barier.

Coraz częściej taras czy balkon staje się bowiem naturalnym przedłużeniem salonu, stylistyczną kontynuacją aranżacji domowej strefy dziennej. Odchodzi się od wyraźnego podziału tego, co wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli zatem chcemy wizualnie połączyć obie strefy możemy zastosować ten sam rodzaj płytek w salonie i na tarasie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • bep, 2015-07-14 15:30:06

    Świetny wygląd tej nawierzchni. Niemal jak niedawno ujrzane przeze mnie płyty Promenada. Minimalizm już przeżywa kilka lat wzmożonej uwagi i jak widać nadal się nie nudzi. :)

POLECAMY W SERWISACH