Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Unseenpicturesforyou

Fot. Unseenpicturesforyou
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 01 kwi 2014 15:23 (aktualizacja: 06 kwi 2014 11:56)

Podpowiadamy, jak odmienić balkon na wiosnę

Szukasz pomysłów, dzięki którym Twój balkon stanie się miejscem spotkań rodzinnych i strefą relaksu? Wystarczy kilka prostych metod.

1. Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, które składujesz na balkonie. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca i zlikwidujesz wrażenie bałaganu. Jeśli potrzebujesz miejsca na przechowywanie, możesz zaopatrzyć się w niewielką szafkę stojącą lub zawiesić ją na elewacji.

2. Dokonaj niezbędnych, prostych napraw posadzki i ścian. Możesz je odmalować, by odświeżyć kolor. Zamiast tradycyjnego gresu połóż matę sztucznej trawy lub specjalnie przygotowane deski tarasowe. To materiały, które ocieplą wizerunek balkonu. Zadbaj również o wygląd balustrady.

3. Zaopatrz się w skrzynki lub doniczki na kwiaty. Nie musi być ich dużo, ważne by pełniły swoją funkcję i były ciekawe wzorniczo. Możesz przygotować je sam, np. ze skrzynki po owocach, i w ten sposób stworzyć unikatowy przedmiot.

4. Wygospodaruj miejsce nawet na niewielki stolik z krzesłami. Bardzo przyjemnie jest popijać poranną kawę na świeżym powietrzu. 

5. Zadbaj o dodatki dekoracyjne. Fajny klimat wprowadzą lampiony, świeczniki, a nawet obrazki na ścianie. Spraw by miejsce oddawało wszystko, co lubisz wypełniając je ciekawymi drobiazgami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA