Fot. Funkyjunkinteriors

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Fot. Funkyjunkinteriors
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
22 maj 2014 05:26

Praktyczne zastosowanie drewna w ogrodzie

Drewno, to naturalny materiał doskonale poddający się obróbce, dlatego warto jego właściwości wykorzystać do tworzenia wyposażenia przydomowego ogrodu.

Przykłady elementów drewnianych, które można wprowadzić do ogrodu:
1. Pierwsze skojarzenie jakie może się nasunąć z zastosowaniem drewna, to oczywiście meble. Solidna konstrukcja i regularne konserwowanie zapewnią ich trwałość i piękno na wiele lat.
2. Poza meblami w ogrodzie powstają drewniane elementy małej architektury takie jak altanki, składziki czy chociażby urokliwe kładki rzucone na małe oczko wodne lub strumyk.
3. Drewno ociepla elementy konstrukcyjne samego budynku mieszkalnego. Pięknie podkreśli elewację lub wypełni przestrzeń tarasu czy balkonu.
4. Wszelkie konstrukcje ogrodnicze takie jak płotki wydzielające rabaty, skrzynki, donice czy pergole po których będzie się wspinać roślinność.
5. Jak mini plac zabaw, to tylko drewniany! Dzieci z pewnością lepiej poczują się w drewnianej piaskownicy czy huśtawce niż w ich plastikowych lub metalowych wersjach.
6. Oczywiście wszelkie elementy konstrukcji budowlanych: zadaszeń, ogrodów zimowych, a chyba przede wszystkim ogrodzeń.
7. Wypełnienie ciągów komunikacyjnych drewnianymi elementami to ciekawa alternatywa dla zastosowania tradycyjnej kostki brukowej.
8. I na koniec – niezwykłego charakteru zielonej przestrzeni nadadzą drewniane rzeźby. W formie ludowej, mitologicznej lub zupełnie abstrakcyjnej.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • M.M, 2014-06-30 14:51:53

    Oczywiście drewno - niezależnie czy w domu, czy w ogrodzie, należy konserwować.

    Jak?

POLECAMY W SERWISACH