• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Najlepszedomy.pl
11 kwi 2016 13:45

Ścieżka z betonu w ogrodzie? Zobacz, jak może wyglądać!

O wyjątkowości Pressbetonu przesądzają odciskane w betonie wzór i faktura oraz nadawane ręcznie wykończenie kolorystyczne - w rękach zdolnych fachowców daje niepowtarzalne efekty, przypominające do złudzenia naturalny kamień, cegłę, bruk, drewniane belki.

Pressbeton może być cienkowarstwowy (wylany na istniejącej nawierzchni) lub grubowarstwowy (wylany na podbudowie z klińca, piasku).

Wzorowe inspiracje

Technologia jego wykonania polega na odciśnięciu w przygotowanej odpowiednio masie betonowej wzoru przy pomocy specjalnych elastycznych mat. W standardowej ofercie dostępnych jest ich kilkadziesiąt wzorów. Pressbeton może imitować różne materiały - od łupku czy bruku, po deski. Oczywiście w razie potrzeby istnieje możliwość stworzenia indywidualnego projektu mat.

Obok wzorów istnieje też duża swoboda doboru koloru. Masa betonowa jest barwiona, a do systemu można też wprowadzić drugi kolor i osiągnąć efekt postarzenia powierzchni, jej spatynowania.

Takie rozwiązanie szczególnie efektownie prezentuje się w otoczeniu zieleni, w ogrodach, parkach, a także przy zabytkowych budynkach. Umiejętnie wykonane patynowanie nadaje niepowtarzalny charakter całej inwestycji.

WSZYSTKIE INSPIRACJE NA NAWIERZCHNIE I ŚCIEŻKI Z BETONU ZOBACZYSZ TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH