Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Obok wzorów istnieje też duża swoboda doboru koloru. Masa betonowa jest barwiona, a do systemu można też wprowadzić drugi kolor i osiągnąć efekt postarzenia powierzchni, jej spatynowania. Fot. Bautech Futura.

  • Autor: Redakcja Najlepszedomy.pl
  • 11 kwi 2016 13:45 (aktualizacja: 11 kwi 2016 20:35)

Ścieżka z betonu w ogrodzie? Zobacz, jak może wyglądać!

O wyjątkowości Pressbetonu przesądzają odciskane w betonie wzór i faktura oraz nadawane ręcznie wykończenie kolorystyczne - w rękach zdolnych fachowców daje niepowtarzalne efekty, przypominające do złudzenia naturalny kamień, cegłę, bruk, drewniane belki.

Pressbeton może być cienkowarstwowy (wylany na istniejącej nawierzchni) lub grubowarstwowy (wylany na podbudowie z klińca, piasku).

Wzorowe inspiracje

Technologia jego wykonania polega na odciśnięciu w przygotowanej odpowiednio masie betonowej wzoru przy pomocy specjalnych elastycznych mat. W standardowej ofercie dostępnych jest ich kilkadziesiąt wzorów. Pressbeton może imitować różne materiały - od łupku czy bruku, po deski. Oczywiście w razie potrzeby istnieje możliwość stworzenia indywidualnego projektu mat.

Obok wzorów istnieje też duża swoboda doboru koloru. Masa betonowa jest barwiona, a do systemu można też wprowadzić drugi kolor i osiągnąć efekt postarzenia powierzchni, jej spatynowania.

Takie rozwiązanie szczególnie efektownie prezentuje się w otoczeniu zieleni, w ogrodach, parkach, a także przy zabytkowych budynkach. Umiejętnie wykonane patynowanie nadaje niepowtarzalny charakter całej inwestycji.

WSZYSTKIE INSPIRACJE NA NAWIERZCHNIE I ŚCIEŻKI Z BETONU ZOBACZYSZ TU

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA