Kostka postarzana Durango Libet Decco Antico. Fot. Libet

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Kostka postarzana Durango Libet Decco Antico. Fot. Libet
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 paź 2017 11:13

Stylowe otoczenie domu - postarzane nawierzchnie

Niezaprzeczalny urok staromiejskiego bruku sprawia, że kostki o charakterystycznej, postarzanej fakturze od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i są chętnie wykorzystywane zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przestrzeniach publicznych.

Aby stworzyć nawierzchnię utrzymaną w dawnej stylistyce wystarczy sięgnąć po wyroby, którym już na etapie produkcji nadaje się ślady upływającego czasu. Znajdziemy je w kolekcji Libet Decco Antico. Oto wybrane propozycje.

Qubo to urokliwe połączenie stosunkowo niewielkiego rozmiaru (10 x 10 cm) z prostą formą, które stwarza bardzo duże możliwości kreowania atrakcyjnych, postarzanych powierzchni. Świetnie sprawdza się jako samodzielny materiał nawierzchniowy, ale też jako intrygujący detal, urozmaicający większe aranżacje. Dostępny jest w trzech uniwersalnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu znakomicie wpisze się zarówno w nowoczesne, jaki i bardziej klasyczne czy rustykalne projekty.

Pod nazwą Durango kryje się system czterech komplementarnych kostek brukowych, łączących w sobie cechy postarzanego kamienia i współczesnego zamiłowania do wykorzystywania większych elementów. Zestawiane w rozmaite kompozycje kostki zawsze dają wyjątkowy efekt, na który wpływa również dostępność ciekawych kolorów: bazaltowo-szarego, piaskowo-beżowego i torfowego brązu.

Romano to idealna propozycja dla miłośników staromiejskiego bruku. Wyjątkowy urok kostek idzie w parze z wysoką funkcjonalnością, która jest wynikiem charakterystycznego, trapezowego kształtu i aż pięciu komfortowych rozmiarów. Ta różnorodność pozwala na tworzenie oryginalnych wzorów bazujących zarówno na kształcie łuku i koła, jak też na prostych, regularnych liniach. Kostki dodadzą klasycznego uroku obiektom zabytkowym i równie dobrze przełamią nowoczesne aranżacje.

Zobacz także przegląd nawierzchni ogrodowych i tarasowych

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Greg, 2017-10-25 13:27:43

    Kostka postarzana to świetny wybór. Kolorystycznie najbardziej trafiają do mnie kawowe inspiracje

POLECAMY W SERWISACH