Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Taras wyłożony płytkami nawierzchniowymi ułożonymi z pomocą produktów marki Uzin. Fot. Uzin.

Taras wyłożony płytkami nawierzchniowymi ułożonymi z pomocą produktów marki Uzin. Fot. Uzin.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 11 lip 2014 14:25 (aktualizacja: 25 lip 2014 08:57)

Taras idealny. Wybieramy dekoracyjne nawierzchnie

Aktywny wypoczynek,  grillowanie czy garden party nie mogą upływać nam w trosce o wygląd naszego ogrodu.  Stąd tak ważny jest wybór materiału na nawierzchnię. W końcu taras idealny to taki, którego piękno cieszy przez lata.

Współczesny taras to element budynku, któremu stawiamy wysokie wymagania zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Przede wszystkim musi być solidny oraz odporny na działanie czynników zewnętrznych. A jako przestrzeń o reprezentacyjnym charakterze nawet po upływie wielu lat musi prezentować się równie dobrze, jak w dniu jego wykonania. Dlatego tak ważny jest dobór materiału, z którego wykonamy nawierzchnie w naszym ogrodzie.

Do wyboru mamy wiele możliwości. Od kostki brukowej oraz imitujących kamień płyt ogrodowych, poprzez specjalne systemy paneli tarasowych, na drewnie kończąc. Wszystkie one, poza specyficznymi cechami indywidualnymi, charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie oraz warunki atmosferyczne, w tym wilgoć. Jak więc wybrać odpowiednie? Wydaje się, że najlepszym kryterium pozostanie tu ich jakość wykonania. Reszta to kwestia indywidualnych potrzeb i gustu.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA