Nowoczesne tynki dekoracyjne dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych. Fot. Atlas

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Nowoczesne tynki dekoracyjne dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych. Fot. Atlas
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 kwi 2018 12:34

Tynki dekoracyjne – efektowna i trwała elewacja

Nowoczesna i wykonana ze standardami budowlanymi elewacja jest nie tylko wizualną ozdobą każdego obiektu budowlanego. Nadaje i podkreśla wyjątkowość bryły, a łącząc się z technikami dekoracyjnymi, przyciąga wzrok i zainteresowanie

Nowa oferta produktów Atlas w zakresie tynków dekoracyjnych pozwala na osiągnięcie unikatowych efektów, które swoją trwałością cieszyć będą nie tylko inwestora, ale również projektanta i architekta.

Nowoczesne tynki dekoracyjne dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych. Dzięki wyjątkowym właściwościom i dostępności w wielu wariantach i odmianach idealnie sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i wykańczaniu elewacji budynków użyteczności publicznej.

Efekt betonu

Tynk mineralny o fakturze betonu architektonicznego Atlas Cermit BA-M to materiał wszechstronny, skonstruowany zarówno do kształtowania nowoczesnych i wymagających monolitycznych konstrukcji betonowych, jak i do wysublimowanych form architektonicznych.

 Atlas Cermit BA-M dostępny jest za¬równo w formie idealnie gładkiej powierzchni, jak również z widoczną warstwą strukturalną uzyskiwaną za pomocą właściwego fakturowania. Znajduje zastosowanie przy realizacjach, których zadaniem jest podkreślenie nowoczesnych brył budynków.

Efekt metalu

Atlas Lakier Metaliczny to niezwykle nowatorskie i dekoracyjne wykończenie elewacji w czterech metalicznych kolorach: patynowanego srebra, starzonego złota, miedzi i tytanu, pozwala uzyskać szlachetny i nowoczesny wygląd fasady. Powłoka jest silnie hydrofobowa, wyróżnia się elastycznością i niską nasiąkliwością.

Zobacz także: Dom parterowy - pomysł na 130 metrów

Dzięki takim właściwościom redukuje przywieranie kurzu do elewacji i chroni przed działaniem warunków atmosferycznych. Efekt metalu znajduje zastosowanie na fasadach poprzecinanych boniami, a także na tynkach ciągnionych i szczotkowanych, wykonanych z Atlas Cermit N-100 lub Atlas Cermit WN.

Efekt drewna

Atlas Cermit WN, tynk mineralny o strukturze drewna oraz Atlas Bejca to rozwiązanie pozwalające cieszyć się niezawodnością tynku strukturalnego i urokiem naturalnych okładzin.

Dzięki rozwiązaniu systemowemu, na który składają się: tynk mineralny Atlas Cermit WN oraz Atlas Bejca, środek antyadhezyjny do form silikonowych oraz silikonowa forma imitująca fakturę drewna, możliwe jest uzyskanie na elewacji wyjątkowego efektu drewna naturalnego – bez konieczności konserwacji i pielęgnacji.

Efekt cegły

Atlas Cermit N-100 to drobnoziarnisty tynk dyspersyjny idealny do uzyskania efektu cegły nowoczesnej i cegły starzonej z pomocą rekomendowanych szablonów tekturowych. Niemal nieograniczony zakres kolorystyki spoin oraz różne techniki aplikowania pozwalają na swobodną kreację, ograniczoną jedynie zamysłem projektanta. Tynk tworzy wyprawę o zwartej i niskonasiąkliwej strukturze. Jest odporny na osadzanie się na elewacji zanieczyszczeń z otoczenia. 

Efekt kamienia

Atlas Deko M TM5, to 13 gotowych kompozycji kolorystycznych inspirowanych naturalnym pięknem bazaltu, gnejsu i granitu. Produkt dostępny jest w postaci kompozycji kruszyw i standardowej bazy do tynków Atlas Deko M do samodzielnego mieszania. Można go aplikować ręcznie oraz mechanicznie.

Pozwala na uzyskanie na elewacji naturalnego, kamiennego efektu bez problematycznego mocowania ciężkich kamieni oraz obciążania elewacji. Tynk o fakturze kamienia wzbogacony jest naturalnymi dodatkami dekoracyjnymi, takimi jak mika lub węglik krzemu, dzięki którym pięknie mieni się w słońcu.

Efekt piaskowca

Atlas Deko M TM6 to propozycja dla tych, którzy cenią przede wszystkim tynki o naturalnych kolorach i drobnej, nawiązującej do szlifowanego piaskowca, strukturze. Atlas Deko M TM6 daje możliwość formowania dowolnych struktur i efektów przypominających inne kamienie naturalne, m.in. trawertyn.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH