Fot. Libet

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Libet
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 wrz 2016 13:23

Wielkoformatowe płyty gresowe - do wnętrz i na taras

Połączenie szlachetnego wyglądu kamienia z doskonałymi parametrami technicznymi sprawia, że płyty Stones 2.0 z kolekcji Libet Ceramic to produkt stylowy i praktyczny. Sprawdzi się on szczególnie w nowoczesnych, surowych aranżacjach, zarówno w ogrodzie czy na trasie, jak i we wnętrzach.

Połączenie szlachetnego wyglądu kamienia z doskonałymi parametrami technicznymi sprawia, że płyty Stones 2.0 z kolekcji Libet Ceramic to produkt stylowy i praktyczny. Sprawdzi się on szczególnie w nowoczesnych, surowych aranżacjach, zarówno w ogrodzie czy na trasie, jak i we wnętrzach.

Efekt jednolitej powierzchni

Jeśli zależy nam na efekcie jednolitej powierzchni o subtelnym rysunku, warto sięgnąć po płyty Stones 2.0, które są synonimem nowoczesnej elegancji. Charakteryzują się równomiernym ubarwieniem i drobnoziarnistą fakturą o minimalistycznym wyglądzie.

Wyjątkowego wyrazu dodają im trzy wyraziste kolory, które pozwolą dostosować nawierzchnię do zaplanowanej aranżacji: jasnobeżowy (chambrod), głęboki antracyt (pierrebleue) oraz szaro-niebieski (pierrebleuesablee). Płyty w wersjichambrod to skuteczna metoda na stworzenie subtelnej, neutralnej powierzchni, która wpisze się wkażdą stylistykę otoczenia – zarówno w modernistyczną oszczędność, jak i w ponadczasową klasykę. Natomiast kolory pierrebleue i pierrebleuesablee powstały z inspiracji niezwykłym belgijskim kamieniem, nazywanym inaczej Blue Stone. Ten nietypowy wapień od seteklat jest chętnie wykorzystywany w architekturze, szczególnie na terenie Belgii, Holandii i Francji. Występuje w naturze w różnych odcieniach, od szaro-niebieskiego do czarnego.

Kamień na miarę XXI wieku

Zalety płyt Stones 2.0 nie kończą się na walorach estetycznych. Szlachetne oblicze naturalnej skały połączono bowiem z wyjątkowymi parametrami technicznymi gresu porcelanowego. Ten wysokiej jakości materiał swoje właściwości zawdzięcza nowoczesnej technologii produkcji. Jest niezwykle trwały i odporny na działanie niekorzystnych czynników – mrozu, wilgoci, substancji chemicznych.

Trudno go zaplamić, a ewentualne zanieczyszczenia można łatwo usunąć. Powierzchnia nie ulega też zarysowaniom, a wysoka antypoślizgowość gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników. To, co różni płyty inspirowane kamieniem z kolekcji Libet Ceramic od ich naturalnego pierwowzoru, to także łatwość montażu i demontażu (są lekkie i trwałe). Nie wymagają one pracochłonnej obróbki ani układania przez specjalistów.

Ponadto, ze względu na niski współczynnik rozszerzalności pod wpływem temperatury tylko nieznacznie zmieniają swoje wymiary. Pozwala to na zastosowanie mikrofugi i uzyskanie wyjątkowo jednorodnej, estetycznej nawierzchni. Elementy z gresu porcelanowego są materiałem uniwersalnym – można je wykorzystać nie tylko na ścieżkach czy tarasie, ale także wokół i wewnątrz basenu.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Greg, 2016-09-26 09:07:35

    Wielki format jest piękny :)
    Mój ideał – płyty Socho od Buszremu. Wymiary 100 x 100

POLECAMY W SERWISACH