Zestaw mebli ogrodowych Bilbao Miloo. Fot. Miloo

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Zestaw mebli ogrodowych Bilbao Miloo. Fot. Miloo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 maj 2016 07:19

Wiosenny ogród – tak pięknie go urządzisz

Wiosną w ogrodzie wiele się dzieje. Trzeba zgrabić liście, oczyścić nawierzchnie, podciąć gałązki drzew. A przede wszystkim wykorzystać pierwsze promienia słońca wypoczywając w ogrodzie.

Po długiej zimie w ogrodzie nastaje czas, by przygotować otoczenie domu na najpiękniejszy w roku sezon: wiosnę i nadchodzące lato.

Nawierzchnie ogrodowe - alejki i tarasy 

Początek wiosny to moment, kiedy w wielu ogrodach rozpoczynają się prace związanie z wykonaniem nawierzchni oraz wydzieleniem stref, abyśmy już niebawem mogli spokojnie wypoczywać np. na tarasie wykończonym pięknymi płytami. Wśród dostępnych na rynku materiałów znajdziemy m.in. takie, które przyciągają wzrok intrygującym melanżem piaskowych brązów, o wyglądzie inspirowanym naturalnym trawertynem, czy też materiały wyglądem nawiązujące do krajobrazu śródziemnomorskiego. Wykonane z nich nawierzchnie tarasów, patio czy fragmentów ogrodowej przestrzeni w niezwykle klimatyczny sposób wpiszą się w otaczający krajobraz. Ważną część architektury ogrodu stanowią także alejki, schody, czy wydzielone rabaty. Do ich wykonania polecane są mniejsze elementy, głównie kostki, płytki, ale także minipalisady. Szeroki wybór kolorów, wśród których znajdziemy także barwy nieodłącznie kojarzące się z jesienią, ułatwi nam zadanie wizualnego zespolenia elementów ogrodowej architektury z roślinnością.

Prace porządkowe

Aby trawniki i rabaty oraz ogrodowe alejki cieszyły swoim estetycznym wyglądem w okresie wiosenno-letnim szczególnie należy zadbać o porządek i czystość nawierzchni. Regularne prace porządkowe nie tylko pozwolą nam cieszyć się pięknym otoczeniem domu. Zadbany ogród także szybciej odzyska swój urok wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Warto więc zaopatrzyć się w narzędzia, a nawet specjalistyczne urządzenia, które ułatwią prace. Z pomocą przyjdą uniwersalne odkurzacze z funkcja wydmuchu, które usuną stare liście w jedno miejsce bez potrzeby zasysania ich do zbiornika. Szczególnie przydatne na trawnikach i podjazdach; z kolei na alejkach, stopniach schodów czy tarasach dobrą robotę wykonają zamiatarki. To urządzenia, które nie tylko zbierają liście, ale także piasek i żwir bez wzniecania kurzu.

Nie zapominajmy także o meblach ogrodowych. Bez względu na to, czy były schowane na zimę czy pozostawione na za zewnątrz pod pokrowcami, trzeba je wyczyścić. Do dyspozycji mamy proponowane prze producentów urządzeń czyszczących, specjalne myjki ciśnieniowe.

Meble i dekoracje

Przez najbliższe miesiące ogród będzie naszym głównym miejscem wypoczynku. Warto wiec pomyśleć o wyborze odpowiedniego zestawu. Jeżeli taki już mamy sprawmy sobie przyjemność dokupując np. pojedynczy fotel-huśtawkę, który bez trudu przeniesiemy z balkonu w najbardziej nasłonecznione miejsce w ogrodzie, aby złapać pierwsze promienie słońca. Zapaleni ogrodnicy już sadzą kwiaty, tworząc z nich efektowne kompozycje w dużych donicach. Ciekawe modele można znaleźć wśród wyrobów z betonu architektonicznego.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH