Projektując ogród na dużej posesji warto przewidzieć miejsce na oczko wodne, staw czy mały basen. Fot. Manutti.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Projektując ogród na dużej posesji warto przewidzieć miejsce na oczko wodne, staw czy mały basen. Fot. Manutti.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
22 gru 2014 10:49

Woda w ogrodzie - ciekawe pomysły na aranżację

Oczka wodne, fontanny, kaskady czy mały staw mogą stać się niezwykłą ozdobą ogrodu. Przedstawiamy aranżacje, które mogą stać się inspiracją do stworzenia ciekawej przestrzeni ogrodowej.

Malownicze strumyczki pięknie mieniące się w słońcu, małe oczka wodne czy małe fontanny o ciekawych formach wprowadzą niezwykłą atmosferę i urozmaicą przestrzeń ogrodu. W połączeniu z kolorowymi roślinami stworzą ciekawe miejsce, które umili każdemu czas spędzany w ogrodzie. 

Sposobów na stworzenie ciekawej dekoracji z użyciem wody jest wiele. W zależności od metrażu ogrodu oraz przewidywanych nakładów finansowych możemy wybrać rozwiązanie najbardziej dostosowane do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na formę, która będzie nawiązywać do aranżacji ogrodu oraz bryły budynku, tak aby stworzyć spójną całość.

Jednym z najczęściej spotykanym sposobem na wprowadzenie wody do ogrodu jest budowa oczka wodnego, które możemy wzbogacić licznymi kaskadami. Przy nowoczesnych bryłach domu zdecydujmy się na rozwiązania bazujące na prostych liniach. Ozdobne, kamienne fontanny czy oczka wodne o nieregularnych, zaokrąglonych kształtach doskonale sprawdzą się w  tradycyjnych ogrodach.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • matylda, 2015-03-03 13:07:56

  ja mam w ogrodzie oczko wodne i fontannę. Całość zainstalowała mi pewna firma. Oni zajmują się budową cieków wodnych i instalacją wody. Do oczka wodnego zostały wykorzystane najlepsze folie i filtry oczyszczające wodę. Latem miło jest usiąść na ławce przy fontannie i odpocząć.
 • matylda, 2015-03-03 11:35:19

  ja mam w ogrodzie oczko wodne i fontannę. Do oczka wodnego zostały wykorzystane najlepsze folie i filtry oczyszczające wodę. Latem miło jest usiąść na ławce przy fontannie i odpocząć.
 • Ola, 2015-02-10 17:30:54

  A może taka oranżeria zimowa na balkonie.

POLECAMY W SERWISACH