Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Projektując ogród na dużej posesji warto przewidzieć miejsce na oczko wodne, staw czy mały basen. Fot. Manutti.

Projektując ogród na dużej posesji warto przewidzieć miejsce na oczko wodne, staw czy mały basen. Fot. Manutti.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 22 gru 2014 10:49

Woda w ogrodzie - ciekawe pomysły na aranżację

Oczka wodne, fontanny, kaskady czy mały staw mogą stać się niezwykłą ozdobą ogrodu. Przedstawiamy aranżacje, które mogą stać się inspiracją do stworzenia ciekawej przestrzeni ogrodowej.

Malownicze strumyczki pięknie mieniące się w słońcu, małe oczka wodne czy małe fontanny o ciekawych formach wprowadzą niezwykłą atmosferę i urozmaicą przestrzeń ogrodu. W połączeniu z kolorowymi roślinami stworzą ciekawe miejsce, które umili każdemu czas spędzany w ogrodzie. 

Sposobów na stworzenie ciekawej dekoracji z użyciem wody jest wiele. W zależności od metrażu ogrodu oraz przewidywanych nakładów finansowych możemy wybrać rozwiązanie najbardziej dostosowane do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na formę, która będzie nawiązywać do aranżacji ogrodu oraz bryły budynku, tak aby stworzyć spójną całość.

Jednym z najczęściej spotykanym sposobem na wprowadzenie wody do ogrodu jest budowa oczka wodnego, które możemy wzbogacić licznymi kaskadami. Przy nowoczesnych bryłach domu zdecydujmy się na rozwiązania bazujące na prostych liniach. Ozdobne, kamienne fontanny czy oczka wodne o nieregularnych, zaokrąglonych kształtach doskonale sprawdzą się w  tradycyjnych ogrodach.

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA