Siding winylowy Nature. Fot. Vox

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Siding winylowy Nature. Fot. Vox
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
06 kwi 2017 12:32

Wokół domu: siding wraca do łask

Na początku lat 90-tych siding winylowy był bardzo popularnym wyborem pośród okładzin i materiałów elewacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że jego czas powrócił.

Siding kojarzony jest przede wszystkim z architekturą Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie od dziesięcioleci jest jednym z najbardziej lubianych materiałów elewacyjnych. Do Polski przybył w latach 90. i szybko stał się synonimem efektownego i praktycznego wykończenia fasady. Dekadę później stracił jednak nieco swoją mocną pozycję rynkową, a główną tego przyczyną była stosunkowo skromna oferta wzornicza i kolorystyczna. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, siding winylowy jest wybierany coraz częściej. 

Siding winylowy z kolekcji Nature jest niezwykle wytrzymałym materiałem elewacyjnym, który doskonale sprawdza się nawet w tak zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Jest odporny na wiatr, deszcz, słońce (promieniowanie UV) czy zmiany temperatur. Ponadto, technolodzy VOX opracowali specjalną strukturę panelu bazującą na mikrożłobieniach, która wzorowana jest na fakturze drewna. Dzięki niej, woda nie zatrzymuje się na powierzchni elewacji, tylko swobodnie spływa w kierunku podłoża. Takie rozwiązanie ogranicza także osadzanie się brudu na fasadzie.

Konstrukcja paneli VOX zapewnia dobrą wentylację fasady, co eliminuje ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Elewacja wykonana z sidingu winylowego jest też odporna na działanie szkodników. O trwałości tego produktu najlepiej świadczy okres gwarancji udzielonej przez producenta, który wynosi…50 lat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH