Fot. CDA Polska

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. CDA Polska
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 maj 2017 16:03

Wszechstronne szkło w budownictwie

Popularność rozwiązań szklanych w budownictwie mieszkaniowym i aranżacji wnętrz stale się zwiększa. Jednak ostatnie lata, głównie ze względu na rosnącą liczbę dostępnych na rynku rozwiązań, to okres szczególnego zainteresowania tym materiałem.

Z powodzeniem stosuje się go w roli ścianek działowych, drzwi, balustrad, stopni schodowych, a nawet konstrukcji nośnych. Ciężko modzie tej odmówić wszechstronności jak również walorów estetycznych, doskonale wpisujących się we współczesne, minimalistyczne tendencje pozwalające na redukcję wszelkich zbędnych elementów zaburzających poczucie przestrzeni.

Szklane balustrady, będące doskonałą alternatywą dla często spotykanych drewnianych poręczy, nadadzą wnętrzu lekkości, pozwalając naturalnemu światłu – tak cenionemu w architekturze wnętrz – swobodnie przenikać, co ma niebagatelne znacznie szczególnie w przypadku lokali o mniejszej powierzchni. Stosowane natomiast jako element fasad, w połączeniu z lekkimi aluminiowymi konstrukcjami, odciąży je i unowocześni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH