Zobacz galerię [4 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 sty 2018 12:09

Wybieramy pokrycie dachu: poznaj zalety blachodachówki

Blaszane pokrycia są lekkie, niedrogie, a szeroki wybór kształtów, kolorów, sposobów montażu sprawia, że są chętnie wybierane przez inwestorów, szczególnie tych, którzy decydują się na nowoczesne projekty domów.

Talia to doskonale znana klientom blachodachówka o smukłej formie z oferty Blachotrapezu. Teraz producent prezentuje ją w nowej wersji z wysokością uskoku dachówki 35 mm. Nowa TALIA 35 mm to wciąż piękny i smukły kształt, teraz ze wzmocnionym oryginalnym przetłoczeniem, które stwarza dodatkowe możliwości w kształtowaniu połaci dachowych.

Jeszcze lepszy efekt wizualny

Nowa wersja Talii z wysokością 35 mm to jeszcze mocniej podkreślona wyjątkowo smukła i elegancka forma. Wyższe przetłoczenie blachodachówki nadaje jej wyrazistego wyglądu, dzięki czemu doskonale prezentuje się zarówno na małych, jak też na dużych połaciach dachowych. Te wizualne walory stwarzają inwestorom szerokie możliwości w kreowaniu wyglądu połaci dachowej.

Czytaj także: Jakie dachy będą modne w 2018? Poznaj dekarskie trendy

Talia 35 mm jest dostępna także w powłoce Pladur®Wrinkle Mat Plus. Cechuje ją aż 50 mikronów powłoki lakierniczej i podwyższona zawartość cynku i magnezu, o doskonałej wytrzymałości. Wysokie parametry jakościowe potwierdza certyfikat i pisemna 50-letnia gwarancja producenta. Talię można nabyć we wszystkich powłokach dostępnych w ofercie firmy Blachotrapez.

Solidny produkt

Zastosowanie wyższego przetłoczenia przekłada się na wzrost sztywności produktu, a tym samym jego większą wytrzymałość. Wysokość uskoku dachówki 35 mm zmniejsza również ryzyko deformacji blachodachówki, np. podczas transportu arkuszy na dach i jej montażu. Produkt zapewnia szerokie krycie i wysoką szczelność. Duża powierzchnia pomiędzy najwyższymi przetłoczeniami sprawia, że woda i zalegający śnieg są lepiej odprowadzane z połaci, co gwarantuje pełną ochronę dachu, a tym samym zapewnia pełen komfort domownikom.

Ekonomiczny i łatwy montaż

Talia 35 mm odznacza się wyjątkową sztywnością, dzięki czemu prace montażowe przebiegają w sposób prosty i sprawny. Talia 35 mm charakteryzuje się symetrycznością, dlatego pozwala na montaż z obydwu stron. Z kolei opcja cięcia modułowego przekłada się na wiele korzyści, takich jak: możliwość krycia na cegiełkę, a tym samym zminimalizowanie odpadów montażowych.

Szczegóły techniczne:
Szerokość całkowita: ~1210 mm
Szerokość krycia rzeczywistego: 1150 mm
Długość modułu: 350 mm
Grubość blachy stal: 0,5 mm
Wysokość profilu: 19 mm
Wysokość przetłoczenia uskoku dachówki: 35 mm

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH