Płytki gresowe Solid 2.0 Wood brown. Fot. Opoczno.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Płytki gresowe Solid 2.0 Wood brown. Fot. Opoczno.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
21 kwi 2017 09:53

Wykończenie tarasu - postaw na solidny i efektowny gres

Lato za pasem, a to oznacza, że coraz więcej czasu będziemy spędzać na balkonach, tarasach i w ogrodach. To czas, aby pomyśleć o tym jak najprościej i przy jak najmniejszym nakładzie pracy, zaaranżować przestrzeń pod gołym niebem.

Urządzaniu przestrzeni na zewnątrz towarzyszą różne uwarunkowania. W zależności od rodzaju miejsca, podłoża i warunków atmosferycznych, szukamy materiałów, które spełnią nasze oczekiwania estetyczne i praktyczne. Niezależnie od tego, czy mamy do zaaranżowania przestrzeń częściowo zadaszoną, czy też całkowicie wyeksponowaną na działanie wody i słońca, musimy mieć pewność, że wybrany materiał spełni nasze potrzeby.

Płytki do zadań specjalnych

Aby podłoga kładziona na zewnątrz budynku przez długie lata prawidłowo pełniła swoją funkcję, musi spełniać szereg warunków. Poza oczywistymi cechami jak odporność na mróz, szybką zmianę temperatur, blaknięcie pod wpływem słonecznego światła, powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości i niewymagająca specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli szukamy płytek na domowy podjazd, parking lub do garażu, musimy również pamiętać o tym, aby były one odporne na obciążenia. W przypadku budowania ogrodowej ścieżki położonej blisko oczka wodnego, czy aranżowania przestrzeni wokół fontanny lub basenu, układane płytki powinny być antypoślizgowe, a także odporne na wodę - również chlorowaną i słoną.

Gresy o zwiększonej grubości do 2 cm - Solid 2.0. marki Opoczno dzięki dużej wytrzymałości mogą stanowić bazę nawet dla aranżacji przestrzeni na plaży. Z powodzeniem mogą być układane nie tylko na trawie czy pisaku, ale także na żwirku, zaprawie klejowej lub - jak to często ma miejsce w przypadku tarasów - montowane na wspornikach. Te ostatnie pozwalają na podniesienie podłogi, dzięki czemu możemy zrównać poziom tarasu z podłożem domu. Każdy ze wsporników regulowany jest osobno – pozwala to na wyrównanie podłogi i umieszczenie pod nią kabli lub innych elementów instalacji. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH